26 נשיקות – ג'יי. טי. גייסינגר

"אני מחליטה שאני שונאת אותו. אותו ואת השיער המושלם שלו, וגם את לסת גיבור-העל שלו ומעיל הקשמיר המטופש שהוא לובש. מי בכלל לובש מעיל כזה כיום ? מה הוא דוכס? האמת שהוא נראה כמו דוכס. אני מוכנה להתערב שהוא מיוחס. אני מוכנה להתערב שיש לו שתים עשרה פילגשים והוא משלם למשרתים שלו בקמצנות ומרביץ לכלב שלו."

הסופרת ג'יי. טי. גייסינגר היא אחת האהובות עליי. אחרי שני ספרים מקסימים שתורגמו ויצאו אצלנו בהוצאת אדל ("רוגבי ואומנות הפיתוי" המקסים, ו"מתכון לאסון" שקראתי מספר פעמים והוא בעיניי אחד הספרים השנונים והמרגשים שקראתי) הגיע בקול תרועה הקומדיה החדשה שלה – 26 נשיקות.

קימבר דיסנטו היא מעצבת אופנה איטלקייה שגרה בסן פרנסיסקו . יש לה בוטיק מצליח לשמלות , היא מוכשרת ומצחיקה, אך בעיקר חמומת מוח. לקימבר יש פתיל קצר מאוד.  בפתיחת הספר היא ננטשת ביום חתונתה על ידי ארוסה בראד, ובעודה אוספת את שברי ליבה מודיעים לה שאביה האהוב שמתגורר באיטליה, גוסס. קימבר לא מבזבזת זמן, היא מזמינה כרטיס טיסה לאיטליה ובעודה ממתינה לטיסה היא מוצאת את עצמה בוהה באל איטלקי. הבחור כל כך יפה שקימבר שונאת אותו מיד.

"הדבר הארור הזה הוא כמו סם שתוצאותיו בלתי אפשריות לשליטה. שרירי הבטן שלו מסוכנים. בא לי להצמיד אליהם את הפנים ולנשק אותם."

כבר שנים שמתאו מורטי לבד. מאז ומעולם נשים נמשכו אליו בגלל מה שיש לו ולא בגלל מי שהוא. כשהוא פוגש את קימבר הוא נמשך מיידית ליופיה, אך מה שמשאיר במשיכה תמידית אליה היא העובדה שקימבר מתרחקת ממנו כמו ממגפה. מתאו מחליט לעשות הכל על מנת לזכות בה. הכל… כולל סחיטה.

מסתבר שבשל טעות של חברת התעופה לקימבר אין מקום במטוס, מתאו נותן לה את הכרטיס שלו (במחלקה ראשונה כמובן) תמורת מחברת השרטוטים שלה.

קימבר מגיעה לאיטליה ומגלה שאביה התחתן ללא ידיעתה, וכעת יש לה אמא ושתי אחיות חורגות (מוטיב סיפורי אגדות בספריה של הסופרת, מתכון לאסון הוא היפה והחיה, ורוגבי ואומנות הפיתוי  הוא הברווזון המכוער, והספר הנוכחי הוא סינדרלה), אימה החורגת מתגלה כאישה מלכותית וקרה כקרח בלי שום הבעת רגשות, ושתי אחיותיה (קורנליה ובינז) חושפות בפניה שיניים ותופסות לה את החדר.

העלילה מסתבכת כשקימבר מחליטה להישאר באיטליה לאחר שנודע לה ששום דבר לא מחכה לה בסן פרנסיסקו , אפילו לא העסק שלה.

היא רוצה את מחברת השרטוטים שלה. מתאו עושה איתה עסקה – 26 נשיקות עבור 26 שרטוטים.

המתח המיני בין קימבר ומתאו הם בין המעולים שקראתי, המשיכה שלהם מהפנטת , דמותו של מתאו האיטלקי לגמרי משכנעת ו ל ו ה ט ת !!!!

מי היא באמת אימה החורגת של קימבר? מדוע חברו הטוב ביותר של אביה מזהיר אותה מלהתקרב למתאו? והאם קימבר תצליח לא לרצוח את מתאו מעצבים. יש אין ספור טוויסטים בעלילה והמון הפתעות.

"בא לי להוריד לו אגרוף. הדחף חזק ביותר, באופן מפתיע. אני לא בחורה אלימה בדרך כלל, אך הגבר הזה מוציא את אשת המערות המטורפת שבי"

אין ספק שגייסינגר יודעת לכתוב היטב. הכתיבה שלה כל כך שנונה שהתענגתי על כל הדיאלוגים בין קימבר למתאו. היו חלקים שלמים שצחקתי בקול על כל הרגעים שקימבר יצאה מהכלים או איימה עליו ברצח. הבעיה של הספר התחילה כשמערכת היחסים בין הדמויות הראשיות התחילה להתיש.

התבנית של אהבה –שנאה היא עדינה מאוד. מעט מדי וזה לא מורגש ויותר מדי זה יכול לעייף. צריך לדעת בדיוק איך לגרום לקוראות לא לגלגל עיניים בייאוש .

ב 26 נשיקות הרגשתי מאמצע הספר שהעלילה קצת הולכת לאיבוד, רגע אחד הם מתקרבים ואחכ נסוגים , ושוב מתקרבים , ושוב נסוגים, עוד ועוד עד שלקראת סוף הספר כבר הותשתי מהשניים. לא מדובר בספר לא טוב, 26 הוא ספר מתוק, אך הוא בהחלט החלש ביותר של הסופרת.

דמות משנה נהדרת שגרמה לי לכאבי בטן מרוב צחוק היא ג'נר הידיד ההומו של קימבר. מקווה מאוד שהסופרת תעשה עימו חסד ותכתוב עליו ספר MM  (מערכת יחסים בין שני גברים) , דמות כזו מטורפת ושנונה ממזמן לא קראתי. תענוג!

"ההיגיון וההורמונים שלי מתחילים מלחמת חורמה ביניהם בזמן שהרחם שלי מריע מהיציע, מנופף בפונפונים ומקפץ בהתלהבות"

לסיכום, 26 נשיקות היא קומדיה שנונה ומתוקה, אך היא החלשה ביותר של הסופרת בשל גלגולי עיניים קשים ועייפות כרונית מהדמויות לקראת סוף הספר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *