שקרים ותקוות / אילת סווטיצקי

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 3 דקות. תהנו🙂

יש לי וידוי. ספרים על נשים מוכות, נשים שעברו התעללות , נשים שהיו בתופת והצליחו לצאת ממנו חזקות זוכים אצלי מההתחלה להרבה נקודות זכות. לא פשוט לכתוב על נושא כל כך עמוק, קשה וסבוך. למה היא לא ברחה? למה היא לא זעקה והצילה את עצמה? למה נשארה איתו כל כך הרבה שנים?

ריאן טייט היא אישה מוכה שהצליחה לצאת בחיים ממערכת יחסים במחיצת גבר סדיסט ואלים, שפירק את נפשה פיסה אחר פיסה, בגד בה בלי סוף, ושלט על כל חלק מקיומה.

לאחר שהצליחה להציל את נפשה, היא אספה את כל חלקיה שנופצו בשנתיים שהיתה איתו, טיילה בעולם ולאחר שלוש שנים של ניסיון לחזור לעצמה היא חוזרת ללונדון. למקום שהרס לה כל אפשרות להאמין ולבטוח בגברים.

הדבר הראשון שריאן עושה כשהיא חוזרת הוא לדפוק על דלתה של חברתה הטובה ביותר, איימי. החברה שלא ידעה דבר על מה שהיא עברה כי ריאן הרחיקה את כל האהובים עליה. איימי ידעה מה עבר על ריאן רק כשהיה כמעט מאוחר מידי.

לאט לאט ריאן משקמת את חייה. היא חוזרת לעבוד בבר "ווליום" שעבדה בו בעבר וכעת עבר לבעלים חדשים, היא נרשמת שוב למכון כושר, היא לוקחת שליטה על חייה, ולמרות שהקושי הוא רב היא מנסה לעכל את כל מה שעברה ולהילחם עם השדים שלה.

איידן הוא הבעלים החדשים של "ווליום". מהרגע הראשון ריאן נכנסת לליבו. אך גם הוא כמוה נלחם בלא מעט שדים. האם הוא יצליח לחדור דרך החומות שהקימה ריאן סביב ליבה? האם ריאן תוכל באמת להיות חלק מחייו?

הספר כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטה של ריאן. נקודת מבטו של איידן חסרה לי מאוד. היו פעמים שלא הבנתי את המניעים שלו, והצלחתי להתחבר אליו רק מאמצעו של הספר.

דעתי על הספר חלוקה. מצד אחד אהבתי מאוד את האומץ לגעת בנושא כה קשה. אהבתי את החזרה הקצרה בזמן בכל פרק ובו ריאן מספרת לנו על הכרותה עם אלכס, בעלה האלים, ועל החיים עימו. הבנתי את דמותה טוב יותר כשהבנתי עם מה היא נאלצה להתמודד בעברה. אהבתי מאוד את המשיכה בין ריאן ואיידן, היא היתה כתובה בצורה מצויינת והרגשתי כל נשיקה וכל מגע בין הדמויות.
לא אהבתי את הדיאלוגים בספר, הם היו מאולצים ולא אמינים בעיניי. לא אהבתי את הקפיצה מרגע רציני שבו ריאן נחשפת בפני איימי ומספרת לה על הזוועות שהיא עברה ואז קפיצה לאפיזודה קומית (איימי זורקת לריאן משפט גס או צוחקת עליה). סגנון הכתיבה בספר לא הצליח לסחוף אותי, ציפיתי להתרגש הרבה יותר ולצערי זה לא קרה.

לסיכום, למרות כל נקודות הזכות שהספר הזה זכה אצלי מההתחלה, קשה לי לומר שאזכור אותו או שהוא ישאר חקוק בליבי.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/dn8ghf

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *