רק על עצמי

השבוע קראתי את "הצילו!" של מריאן פאואר, מספרי הצ'יק ליט היותר משעשעים ונעימים של התקופה. פאואר היא כתבת מגזינים בריטית מצליחה למדי, שלמרות שחייה המקצועיים הסתדרו לא רע בכלל, משהו שם היה חסר, וזה לא רק עניין הזוגיות הנצחי שמציק לכל גיבורת ספרי בנות באשר היא. בגדול, אפשר לומר שפאואר סבלה מחוסר נוחות קיומית, היא פשוט לא מצאה את המקום שלה בעולם.

למזלה, מריאן פאואר הייתה מכורה מאז ומתמיד לספרי עזרה עצמית – היא רכשה אותם בערמות, מילאה מדפים שלמים בעוד ועוד מהם, כשאת חלקם, המשובחים יותר, קראה מספר רב של פעמים. עם זאת,  היא אולי קראה את כל הספרים האלה, אבל היא מעולם לא לקחה החלטה אמיצה פשוט לפעול לפיהם – הו, האימה.

אז עכשיו פאואר פשוט עושה את זה: שנה שלמה, שבה בכל חודש תבחר לעצמה ספר עזרה עצמית אחד ותפעל באדיקות לפי כל מה שכתוב בו. ההחלטה הזו מביאה עמה שלל התנסויות מטורללות לחלוטין – ישר מההתחלה. הספר הראשון שהיא בוחרת הוא  "להרגיש את הפחד ובכל זאת… לעשות", מאת סוזן ג'פרס. יש לה היסטוריה עם הספר הזה, שהשפיע עליה בצעירותה, ובעקבות הקריאה המחודשת היא מוצאת את עצמה בבריכה קפואה באמצע החורף, כשמאחוריה חבורת דודות עצבניות שרק מחכות שתיכנס כבר. האימה.

וככה זה ממשיך: התנסות כדוגמנית עירום מול כיתת ציירים, התחלה ישירה עם גבר שמוצא חן בעיניה. פשוט לעשות את זה, בלי חשבון. וזו בעצם, המסקנה שאפשר לקחת מהספר החמוד הזה לחיים עצמם.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון   – הצילו!

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *