קווים אדומים / יהודית צפורי

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

"העולם מחוץ לחדר הזה חדל מלהתקיים. אין לי יכולת להסביר איך קרה החיבור בינינו ומה הבסיס האמיתי שלו, אבל הוא כל כך עוצמתי, האנרגיה שמקיפה אותנו טעונה בחשמל בכל נגיעה. כשהמבט של מלאני פוגש את שלי, הזמן קורס לתוך עצמו. שנינו לא מתחשבים במה נכון ומה לא."

את הספר הזה קראתי בגלל התערבות. חברה טובה טענה שאין מצב שאני לא אתחבר לדמויות ולכתיבה ואני טענתי שהיא כנראה קיבלה מכה ממש חזקה בראש. ספר על מאפיה יוונית וישראלית, של סופרת שלספריה הקודמים לא התחברתי? ההתערבות הכי קלה שלי. איפה אני חותמת?
בהתערבות הזו הפסדתי.

הספר הזה הוא אחד הטובים והאיכותיים שקראתי. הכתיבה מצוינת וקולחת, הוא רומנטי בדיוק במידה, בלי להיות מלוקק ובלי ליפול לקלישאות. הדמויות מצוינות – הדמות הנשית היא אחת החזקות, העוצמתיות והמרגשות שקראתי בז'אנר הרומנטי הישראלי. הדמות הגברית לא נופלת לתבנית המאפיונר הידועה. דמותו של אנטוניס הפתיעה אותי מתחילת הספר עד סופו. שאפו ליהודית ציפורי.

מלאני וטוני (אנטוניס) נפגשים בבית מלון מפואר על אי ביוון. המשיכה ביניהם מפתיעה את שניהם והם מחלטים לבלות יחד 48 שעות מבלי לדעת דבר אחד על השנייה. מלאני לא יודעת שטוני הוא בנו של "מלך הלילה", המאפיונר הבלתי מעורער של אתונה, שחזר לאחר כמה שנים של שהות רחוק ממשפחתו ושאביו מתעקש שהפעם יישאר לתמיד. טוני לא יודע שמלאני היא בלשית במשטרת אתונה הממונה על החקירות, בין היתר, של משפחות הפשע.

כשמתגלה גופה ברחובות אתונה, החשוד הראשי הוא לא אחר מאשר אותו בחור שמלאני לא מצליחה להוציא מהראש מאז הלילה האחרון שבילו יחד .

האם היחסים הבלתי אפשריים שלהם יוכלו להתקיים? האם האהבה באמת יכולה לנצח את כל המכשולים?

הספר כתוב מנקודת מבטם של מלאני ואנטוניס לסירוגין. סיפור המסגרת של משפחת פשע הנלחמת באויביה מול עולם החוקרים והשוטרים היה מעניין ולא הרגשתי שהשתלט על כל הספר. מערכת היחסים של מלאני וטוני ריגשה אותי והיתה מלאה בתפניות בלי להתיש או ליפול לחוסר אמינות. אין ספק שכל התשבחות מגיעות לכתיבתה המופלאה של יהודית. מדובר בתגלית של ממש עבורי. ספר ישראלי שהצליח להוציא אותי מגדרי, זה לא משהו שקורה לי בכל יום. נהנתי מכל רגע .

"אני רוצה להתרחק מפה, ממנו, מכולם. אני רוצה לחשוב בשקט בלי לראות אותו, כי ברגע שאני מתבוננת בפנים שלו אני רוצה להיות שלו, עד כל המשתמע מכך, וזה מפחיד אותי עד כדי שיתוק, עד שאני לא מצליחה לנשום."

מומלץ בחום !

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/hnXKLo

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *