פשוט תגידי לא!

אין ברירה, זה הגיע לי עד פה וצריך לדבר על הטרנד החברתי/ זוגי המבאס של העונה:

הצעות נישואין גרנדיוזיות המתרחשות במהלך הופעות גדולות.

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

לכאורה זו עסקה טובה לכל הצדדים: הגבר הנרגש מרגיש ששיחק אותה ויצא משקיען גדול מהחיים, הנערה, מצידה, מרגישה שאכן השקיעו בה והיא מופתעת ומוחמאת ולא יודעת את נפשה משמחה, ואפילו האמן המופיע זוכה להצטייר כעממי וסחבק ואחד שמוכן לוותר על כמה דקות מהשואו המפואר שלו על מנת לקיים מצווה ולשמח חתן-כלה לעתיד.

נו, אתם שואלים, אז מה הבעיה שלך יא שמאלני תל אביבי עוכר ישראל משבית שמחות?

אוקיי, אז אם אתם ממש מתעקשים – וגם אם נתעלם מהפיל הוורוד שבאמצע החדר: השאלה למה שאנשים בכלל ירצו עדיין להתחתן גם ב-2018 כשיש אופציות הרבה יותר טובות ושפויות לחיי זוגיות – הנה מה שמפריע לי פה: בעיניי הרגעים האלה הם בדיוק ההיפך מרומנטיקה ואהבה אמיתית.

אהבה היא עניין פרטי, שבינו לבינה, הכי אישי, הכי אינטימי. באהבה אנחנו הכי חשופים, הכי פגיעים. כשהאהבה אמיתית, אנחנו מתמסרים עד הסוף למי שמולנו, רק הוא רואה אותנו ככה. הוא ורק הוא, וממש לא, בשום פנים ואופן לא עוד 30 אלף אנשים בפארק מיוזע כלשהו.

כשהאהבה נחשפת ככה, עירום ועריה, בפרהסיה, לעיני כל, היא מאבדת את כל היופי שלה. זה כבר לא רגע אישי, סוד כמוס, אלא הצהרה מפוצצת, בומבסטית, חסרת ייחוד, שמפקיעה את הרגש מהמקום הנכון שלו והופכת אותו להמוני, פופוליסטי, רועש, סתמי.

תקשיבי, יקירתי: אם הגבר שלך מציע לך נישואין ככה – פשוט תגידי לא.

 

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *