"נשבעת" הוא ספר מתח מצויין על סודות, חברות וגאולה

"הוא מעלה לי את הדופק בצורה שחשבתי שהיא רק נחלת הזיכרון שלי. כי להיות קרובה אליו זה כמו לקלף שכבות של נייר קרפ עדין, שעוטפות אוצר שארזת ושמת איפשהו כדי לשמור עליו ושכחת ממנו.

חיה. הוא גורם לי להרגיש שאני חיה שוב."

הספר הזה הזכיר עד כמה אני אוהבת ספרי מתח. כבר הרבה מאוד זמן שלא מצאתי ספר שיסחוף אותי ללילות עם מעט שינה ודמויות שאני חיה ונושמת אותן.

"נשבעת " גרם לי לכאוב את כאבה של אישה אחת שהעבר שלה רודף אותה עד כלות.

ספרה הקודם של שרה פינבורו , "מאחורי עיניה", הוא אחד האהובים עליי. "נשבעת" שונה מאוד ממנו, הוא טוב בזכות עצמו ולדעתי כל השוואה בין שניהם עושה לו עוול. מדובר על ספר מתח בסגנון אחר לגמרי.

ליסה היא אם חד הורית לאווה בת ה 16. היא נושקת לגיל 40 ובעשר שנים האחרונות היא עובדת בחברת "פי.קיי.אר "  חברת גיוס והשמה קטנה ומשפחתית ושם היא הכירה את מרילין, חברת הנפש שלה . זו שאמורה לדעת עליה הכל.

העלילה מסופרת מנקודת מבט ראשונה של ליסה , אווה ומרילין בהווה ודמויות נוספות בגוף שלישי בעבר.

אווה היא נערה טיפוסית בגיל ההתבגרות . היא שחיינית בנבחרת שחייה ויש לה שלוש חברות קרובות ויחד הן בלתי נפרדות. אבל חברות שלה לא יודעות שבשבועות האחרונים היא מנהלת מערכת יחסים וירטואלית עם בחור . הם מנהלים שיחות סקס ואווה, כדרכן של כל הנערות בגילה, בטוחה שהם מאוהבים. הוא מבקש ממנה להשאיר את היחסים בסוד, וכשהם קובעים סוף סוף להיפגש , היא לא מספרת לאף אחד. גם לא לחברות הקרובות שלה.

"אני מתיישבת לפני שרגליי יקרסו, ונושמת נשימות עמוקות. אני לא יכולה להמשיך לשלוח הודעות טקסט לאווה כל הזמן. כבר שלחתי שלוש. אני חייבת לתת לה להיות צעירה, להיות חופשייה. אני חייבת. אבל זה כל כך קשה. אני מותשת לגמרי מהפחד שלי, אבל הוא מסרב לעזוב אותי."

ליסה חרדתית מאוד לאווה, היא מנסה לתת לה פרטיות , אבל בשל עברה המסתורי היא נעה בין ההרגשה שאוטוטו יקחו לה את אווה לבין ניסיון לחיות חיים נורמליים. סיימון מאנינג מגיע ל"פי.קיי.אר "  כדי לחפש צוות ניקיון , צוות קייטרינג וצוות כללי למלון שהוא מקים, הוא מבקש מליסה לנהל את התיק שלו והיא מרגישה שהיחס שלו אליה הוא קצת יותר מלקוח רגיל. לראשונה מזה שנים רבות ליסה חושבת שאולי האושר שלה הגיע.

ככל שהעלילה מתקדמת אנו מבינים שליסה בורחת מעברה. עבר שחור, רקוב שהיא נואשת להשאיר מאחור אבל כשהיא מוצאת בובת ארנב רטובה מחוץ לביתה היא מבינה שהעבר שלה הגיע כדי לתפוס אותה.

"הבטן שלי היא קרקעית נהר רוחשת צלופחים חלקלקים, והעבר נדבק אלי כמו כתם נפט על נוצות ושובר לי את הלב מחדש"

מרילין נשואה לריצ'ארד, ליסה בטוחה שלמרילין יש חיים מושלמים. אבל גם מרילין מסתירה סודות כואבים . כשאווה מצליחה ילד מטביעה התקשורת מפרסמת תמונה של אווה וליסה והתמונה הזו עתידה להיות זו שתגרום לעבר של ליסה להתגלות.

כשמרילין מבינה מי היא באמת ליסה, החברות שלהן תעמוד במבחן קשה . מבחן הישרדות.

"נשבעת" הוא ספר על הסודות שאנו מסתירים, על אימהות, על אהבה, ועל חברות.

כמה באמת אנחנו מכירים את האנשים שקרובים אלינו ? והאם נוכל לקבל גאולה על טעויות שעשינו בעברנו?

 

ספר מתח משובח, מומלץ בחום !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *