מיקס אנד מאץ'

שדכנות למתחיליםהשבוע קראתי את "שדכנות למתחילים", ספרה המקסים של אשפית רבי המכר האמריקנית מרי דוסון, שיש בו בדיוק את מה שאנחנו מבקשים מספרות רומנטית/ צ'יק-ליט איכותיות – מגע קליל של ערך מוסף. לא צריך הרבה מזה, מספיקה רק טיפה אחת, אבל היא שעושה את ההבדל בין עוד קריאה מכאנית של עוד סיפור אהבה שבלוני, לבין התחושה הנעימה שמישהו חשב והשקיע ותפר עבורנו עלילה מגניבה שמצליחה לרחף, ולו מילימטר אחד בודד, מעל הביצה הרגילה הכללית.

 

ההתחלה של "שדכנות למתחילים" מתרחשת במסיבת אחרי חג המולד במשפחתה של בליקס הולידיי, הכבשה השחורה האולטימטיבית בשבט אצולה דרומי מג'ורג'יה, שעקרה לברוקלין וכעת, על ערש דווי, עם גידול בלתי ניתן להסרה בבטנה, חוזרת אל הדרום לביקור אחרון, לכבוד אירוסיו של אחיינה המשעמם.

אבל עכשיו – הפתעה: בליקס מגלה לתדהמתה שמארני, כלתו המיועדת של האחיין המשמים היא בחורה מקסימה לחלוטין, שעם הטיפול הנכון אולי תהיה ממשיכת דרכה במלאכה הקדושה מכל – תעשיית השידוכים. לבליקס, ומסתבר כעת שגם למארני, יש את היכולת הקסומה והפלאית הזו לחבר בין אנשים, גברים ונשים, בידיעה אינטואיטיבית לחלוטין. הן פוגשות מישהו, הן פוגשות מישהי, הן יודעות שהשניים האלה נועדו להיות ביחד. הן תמיד צודקות.

בעצם, לבליקס יש בניין שלם כזה בברוקלין, של "פרויקטים לא גמורים", אנשים שטרם הצליחה לשדך מסיבות עלומות וכעת, לאחר מותה (ולאחר שתבין שנישואיה לאחיין שיעממון היו טעות מרה), מארני תצטרך להראות לעולם שיש לה את זה, את המגע המכושף של השידוך המושלם. נאחל לה הצלחה.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון  – שדכנות למתחילים

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *