למצוא אותה / ליסה גרדנר

פלורה דיין הוחזקה בשבי במשך 472 ימים על ידי גבר שכלא אותה חלק מהזמן בארון מתים, אך היא הצליחה לשרוד. היא הורעבה, היא הפכה לבחורה עם שם שונה, היא הפכה לצל של עצמה, אבל היא הצליחה לשרוד.

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

הספר מתחיל 5 שנים לאחר שנמצאה בחיים

"אנשים אמרו לי שאני אמיצה וקשוחה ומדהימה. סמואל אמר לי שאני חזקה ושאסור לי לפקפק אף פעם בהחלטות שקיבלתי ובדברים שעשיתי. השורדים שורדים. ואני שורדת. אבל האוויר לא נשאר מתוק לנצח. ובסופו של דבר, אמא שלי הפסיקה לצחוק והצרחות שלי בלילה הדאיגו אותה יותר. ואחי הפסיק לחייך והסתכל עליי בדאגה גלויה. כל הדברים שחשבתי שאצליח לשכוח. ולא שכחתי. כל הדברים שרציתי להשאיר מאחור. ולא הצלחתי"

במשך חמש שנים פלורה מנסה לשקם את עצמה, היא לומדת הגנה עצמית, היא משתתפת בקורסים, היא מחזירה לעצמה את הביטחון והכוח לידיים. אבל אדם אחד ממשיך להופיע בחלומות שלה וכמעט בכל רגע מיומה – ג'ייקוב נס. השובה שלה. הגבר ששבר אותה והרכיב אותה מחדש. הגבר שהיתה תלויה בו לגמרי. הגבר שהיא שנאה. הגבר שאליו באופן לא רציונלי היא התגעגעה כי לא ידעה כבר כיצד לחיות בלעדיו.

הבלשית די די וארן

הבלשית די די וארן היא אמא לג'ק בן הארבע, בת זוגו של אלכס חוקר זירות רצח. לאחר פיענוח הרצח האחרון שלה, די די נפצעה בכתפה ובמשך חודשים עברה שיקום וכעת חזרה לעבודה בתנאים מוגבלים.

ערב אחד די די נקראת לזירה של גבר שפניו נשרפו ואישה כפותה לידו. הגבר נמצא מת והאישה מסרבת לדבר. האישה היא לא אחרת מאשר פלורה דיין. פלורה מבקשת שיקראו לתומך קורבנות סמואל קיינס, האיש שליווה אותה ואת משפחתה במשך שנים, מהרגע שנחטפה ועד היום. סמואל הוא היחיד שיודע מה עבר על פלורה במשך 472 ימים שהיתה תחת החזקתו של ג'ייקוב נס.
די די משערת שפלורה הפכה מקורבן לאישה המחפשת לנקום. יום אחרי פלורה שוב נחטפת. הפעם מביתה. די די, סמואל וצוות חוקרים מנהלים מלחמה נגד הזמן על מנת למצוא אותה.

הספר מסופר מנקודת מבט ראשונה של פלורה ונקודת מבט שלישית של דידי וארן.
פלורה דיין היא דמות מדהימה. היא חדרה לי מתחת לעור, חלמתי עליה, הרגשתי את הפחדים שלה, נפעמתי מהכוח שלה. דמות משנית שאהבתי במיוחד בספר היא דמותה של אימה של פלורה, רוזה. דמות שבנויה בצורה חכמה כל כך, אמינה מתחילת הספר ועד סופו. הקשר של פלורה עם אימה שבר את ליבי לרסיסים.
הספר הוא השמיני בסדרה של הבלשית די די וארן. הקודמים בסדרה שתורגמו לעברית (לצערי לא תורגמו כל ספריה מצויינים) הם "מחבואים" (השני בסדרה) ו "הכי בעולם" (החמישי בסדרה).

"לכל שורד יש סוד. דברים שאנחנו לא יכולים לומר בקול כי זה יעשה את מה שקרה לאמיתי מדי, ולא רק מבחינתם של אחרים, אלא בעיקר מבחינתו"

ספר מתח מצויין, מבעית, שלא מניח לנו עד לסופו. מומלץ בחום!!!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *