כשהגשם יורד / ליסה דה יונג

"…הספר הזה מספר על אהבה שהיא גדולה מהחיים. וזה תמיד כיף גדול לקרוא על אחת כזו."

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

לספר הזה הגעתי לאחר תקופה ארוכה ללא ספר שהשאיר בי חותם. ייחלתי בכל ליבי שהספר הזה ירגש אותי, יחדור לליבי וישאר שם לנצח. ציפיתי שספר על בחורה שלילה אחד גורלי שינה אותה וגרם לה להסתגר במשך שנתיים שלמות עד שבחור מסתורי מגיע לעיירה שלה ומציל אותה מהשדים שלה, יעשה את השינוי.

לצערי, לא הצלחתי להתרגש. "כשהגשם יורד" הוא ספר נוער מצויין. אם הייתי קוראת אותו כשהייתי נערה בת 16 הייתי מתמוגגת ממנו. אך כאישה בוגרת הוא הרגיש לי מאולץ מדי ומעייף. הכתיבה הדלה, הקלישאות המרובות והעלילה שהפכה יותר ויותר ללא הגיונית ככל שהספר התקדם גרמו לי להיאנח בייאוש. לא מהספר הזה תבוא הישועה.

קייט בת ה-17, היא בחורה מתוקה שעולמה חרב עליה בלילה אחד. כילדה יחידה לאם חד הורית, קייט מעולם לא היתה מוחצנת, אך היה לה את בו בנט, חבר ושכן שהיה קרוב אליה מאוד וידע את כל סודותיה מלבד העובדה שהייתה מאוהבת בו בסתר, וקומץ חברות והיא היתה מאושרת.
אחרי לילה אחד שבו לקחה החלטה אחת תמימה שעלתה לה ביוקר, קייט השתנתה. מבחינתה היא איבדה את האפשרות לאושר ולתקווה.

שנתיים חולפות וקייט חיה על מצב "טייס אוטומטי". מסוגרת בפני כולם, חברתה הטובה נטשה אותה, חברה הטוב בו לא מבין מה קרה לה ואיפה נעלמה אותה בחורה שהכיר כל חייו. קייט עובדת בדיינר עם אימה מדי יום ומייחלת ליום שתתעורר עם תקווה ולא עם פחד.

"בשנתיים האחרונות אני תקועה בגיל שבע עשרה. החיים שלי לא נגמרו במלוא מובן המילה באותו לילה… אני עדיין נושמת, אבל הזמן עצר מלכת"

בעוד שכל בני גילה עוזבים ונוסעים לקולג', קייט מחליטה להישאר במקום מגוריה. יום רודף יום , כל יום נראה ומרגיש אותו דבר.
עד היום שבחור בשם אשר האנט מגיע לעיירה ונכנס לדיינר שהיא עובדת בו.

אשר הוא בחור בן 23 שהגיע לגור עם אביו מסיבות מסתוריות, מבחין בקייט ורואה הרבה יותר ממה שהיא מוכנה לגלות. לאט לאט, בעקשנות ובקסם הוא מצליח לחדור שכבה אחר שכבה, בין שכבות ההגנה שלה, עד שכובש את ליבה. אך הכוכבים עדיין לא מרחמים על קייט שלנו וצופים לה קשיים נוספים בדרך. האם היא תצליח להתגבר על כולם?
כאמור הספר הזה לא הצליח להגיע אל ליבי. יש לו פוטנציאל אדיר להיות ספר שובר לב ומרגש אך נדמה לי שנפגשנו בזמן לא נכון. עשרים שנה קודם אולי הייתי מצליחה להנות ממנו.
למרות הכל, הספר הזה מספר על אהבה שהיא גדולה מהחיים. וזה תמיד כיף גדול לקרוא על אחת כזו.

"כל הכוכבים זורחים בשבילך, אשר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *