כלום זה כל מה שיש / קירסטי דאלאס

"כל כך נמאס לי, כל כך עייפתי מאנשים שמשתמשים בי ומנצלים אותי. הוא יכול לנסות לחתוך אותי, הוא יכול לגרום לי לדמם עד שלא יוותר בי דבר אבל זה לא יגרום לי לשתף פעולה ולא ייתן לו את התשובות שאותן הוא מחפש"

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

בעולם דיסטופי, חשוך, אפל וקר חיה נאדה. העולם שלתוכו היא גדלה הוא עולם אכזרי שאליו נשלחים רק הפושעים של "העולם האמיתי". האסירים נשלחים למקום הנקרא "העולם התחתון" , מקום חשוך ומלוכלך שלא נועד לבני אדם, אך הם נאלצים לשרוד בו.

נאדה היא בתו של קינגסלי, מלך העולם התחתון. קינגסלי הוא מלך אכזר השונא את בתו ומתעלל בה נפשית ופיזית מהרגע שהיא נולדה. בגיל חמש היא נשלחת לדיז'ון, על מנת שיאמן אותה להיות לוחמת. דיז'ון הוא גבר שחור שהרג את אישתו לפני שנשלח לעולם התחתון, אך מתייחס לנאדה כאל בתו, הוא מלמד את נאדה להילחם והופך להיות בין האנשים היחידים שמתקרבים לליבה. נאדה גדלה להיות לוחמת אמיצה ללא חת.

שאדו הוא יד ימינו של קינגסלי, אביה של נאדה. הוא נשלח לעולם התחתון לאחר שביצע פשע בעולם האמיתי. שאדו הוא שורד. הוא למד שאין טעם להרגיש דבר בעולם התחתון, בטח שאין טעם לאהוב. יש לו מטרה אחת והיא לשרוד את היום.

נאדה שונאת את שאדו ובזה לו. היא רואה אותו כעוד יד אכזרית של אביה. שאדו מתייחס לנאדה באדישות למרות שיש בה משהו שמוציא אותו מהאיזון המנוכר שהוא אימץ.

קינגסלי בטוח שנאדה מסתירה סודות והוא דורש משאדו להתלוות אליה לכל מקום. לאט לאט שאדו מתחיל להסתכל על נאדה אחרת. היא מופתעת לגלות שהעדינות שלו יכולה לשבור את ליבה, ושאדו מגלה שדווקא במקום הכי חשוך ואכזרי אהבה ותקווה הם אלו שחשובים הכי הרבה.
הספר מסופר מנקודת מבט ראשונה של נאדה ושל שאדו לסירוגין.

"נעתי קדימה ולא עצרתי עד שעמדתי לפני חדרה, ידי מלטפת את המתכת מבפנים כך שיכולתי להיכנס לו רציתי. הילדה הזאת ורגשותיי כלפיה היו תעלומה. זמן כה רב עבר מאז רגשות רכושנות מילאו את ליבי עד שכמעט לא ידעתי לזהות אותם. רציתי לגעת בה, אבל אם אעשה את זה, אני אהרוס אותה."

נאדה היא דמות מדהימה. היא כל כך חזקה , כל מה שעברה בחייה לא שבר אותה אלא רק הפך אותה לבלתי מנוצחת. היא גדלה לתוך מציאות כל כך מעוותת אך הצליחה בכל זאת למצוא את האושר הקטן שלה. מערכת היחסים שלה עם דיז'ון ריגשה אותי כל כך. אהבתי את סיפור האהבה של שאדו ונאדה, הוא התפתח לאט ובאמינות, יש בו הרבה להט ותשוקה, רוך ועדינות למרות שסופו של הספר הרגיש לי קיטשי מדי אני חושבת שבכל זאת זה היה סיום ראוי .

הספר הזה מלא בניגודיות. הוא גס ואלים אך יש בו עדינות ורוך שלא מצאתי בהרבה ספרים. הוא מתאר עולם חשוך בלי תקווה אך יש בעלילה כל כך הרבה רגעים יפים ומרגשים שהלב לא מפסיק להתרחב.
סיפור מקסים על ניצחונה של אהבה על החושך. מומלץ בחום!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *