טוסקנה – אין יותר רומנטי מזה

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

חזרתי מסוף שבוע בטוסקנה כדי לספר לכם למה היא המקום הרומנטי ביותר בעולם.

קודם כל, הנוף. טוסקנה טובלת בירוק עכשיו, נראית כאילו במיוחד עבורה הומצא המונח "ציורי". שדות מוריקים מתפרשים לכל עבר, עד לקו האופק, מתוחמים על ידי ברושים זקופים, זרועים בעדרי כבשים מתוקות ואגמים קסומים. פה ושם סוס אצילי חוצה את שדה הראייה, וגם הוא יודע שאין יותר יפה מהכאן והעכשיו. הזמן הזה, שבין סוף החורף לתחילת האביב, הוא שעת הקסם.

אחר כך, הערים. שכיות החמדה של טוסקנה, פירנצה וסיינה בראשן, הן תצוגה מופתית של הרנסאנס בשיאו, על כל מה שמרהיב, מרתק ומפתה בו. הערים האלו זרועות בניינים בני מאות שנים, עם חלונות מקושתים ותריסי עץ ירוק, משומרים להפליא, ואפשר רק לקנא באנשים האלה בתוכם, שגרים מתחת לתקרות בגובה שלושה וחצי מטר ופותחים כל בוקר מול עוד פיאצה אוורירית, שכולה מעדניות ובתי קפה משפחתיים.

בקומות התחתונות של הבניינים העתיקים האלה תמצאו את מיטב החנויות והבוטיקים הכי אלגנטיים, בשילוב מושלם של ישן וחדש, שמרגיש הכי טבעי ואורגני, נובע מתוך עצמו, מההתפתחות והזרימה הנכונה של האורגניזם האורבאני. כל היופי הזה פותח את הלב והנשמה, הופך אנשים לנחמדים יותר, רגועים יותר, פתוחים יותר, אמיתיים יותר.

כי בסופו של דבר, הכל אנשים, והטיפוסים בטוסקנה מתלבשים ומתנהגים לפי סדר העדיפויות הכי נכון, הכי מדויק, הכי רגוע: קודם כל הדברים הטובים וההנאות הקטנות של החיים – הקפה, היין, האוכל, הלבוש, האמנות, האדריכלות – ורק אחר כך כל השאר. אין יותר רומנטי מזה.

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *