חכו לזה – מריאנה זאפאטה בספר חדש שכיף להתמכר אליו

"בכל פעם שידיו נגעו בי הרגשתי כאילו נאמר משפט. קיוויתי שבכל פעם שהנחתי את ידיי עליו, הוא יכול היה להרגיש את כל הדברים שחשבתי עליו, ואת כל מה שהרגשתי כלפיו. הוא היה נפלא ואהבתי אותו, יותר משחשבתי שאני מסוגלת. איך יכולתי לחשוב שכל מה שאי פעם הרגשתי כלפי מישהו לפניו התקרב בכלל למילה אהבה ?"

הלב שלי … הלב המסכן שלי לא עמד במתיקות של הספר הזה. כמות הבכי ששפכתי במהלכו הוא חסר תקדים אפילו בשבילי. "חכו לזה" הוא ספר שמתמכרים אליו באיטיות, מתאהבים בכל מילה שיש בו, ואז בסופו מאבדים הכרה מתענוג.

בסופרת מריאנה זאפאטה התאהבתי כבר ב "לכבוש את הקיר" המצויין, בשני הספרים שלה שיצאו עד כה בהוצאת אדל, המושג Slow Burn אפילו לא מתחיל לתאר את האיטיות של מערכת היחסים בין הדמויות הראשיות. זאפאטה אוהבת להעביר את הדמויות והקוראים אלף מדורי גיהנום עד שזוכים סוף סוף לרגע המיוחל של ההתאהבות המבורכת.

דיאנה קאסיאס (חברתה של ונסה מ"לכבוש את הקיר") היא בחורה מקסיקנית בת 29 , מעצבת שיער שאוהבת מאוד את עבודתה, ומגדלת את שני אחייניה – לואי בן החמש וג'וש בן העשר. הספר נפתח כשדיאנה עוברת מסן אנטוניו לאוסטין (טקסס) על מנת לגדל את לואי וג'וש בסביבה טובה יותר. אנו לא יודעים מדוע דיאנה נאלצת לגדל אותם או מה קרה להוריהם, האמת מתגלה לאט לאט תוך כדי הקריאה בספר, והיא קורעת את הלב.

לילה אחד דיאנה מצילה את השכן שלה מעימות אלים עם עבריינים , יותר מאוחר היא מגלה שלשכן שלה קוראים ג'קסון ולאחיו הרגזן קוראים דאלאס, אותו בחור רגזן הופך למאמן הבייסבול של ג'וש בליגת ילדים. ההתחלה של דיאנה ודאלאס צולעת לגמרי. דאלאס בקושי מדבר עם דיאנה, היא עושה את כל הניסיונות על מנת להיות נחמדה כלפיו , אך דאלאס נשאר רגזן ודי אילם כשהיא בסביבה.

"אני לא יודעת מה עשיתי למאמן שלכם. הוא גורם לי להרגיש כאילו יש לי כינים. בכל פעם שאני מדברת איתו, אני מרגישה כאלו אני מעיקה על הנשמה שלו"

הקשר בין דיאנה לאחיינים שלה הוא אחד המדהימים שקראתי ובגללו גם ייבבתי לא פעם ולא פעמיים. דיאנה כל כך מחויבת אליהם, מוקירה, מעצימה ואוהבת אותם, שהיו קטעים שלמים שלא הצלחתי לעצור את הדמעות.

"בזמן שלואי היה השמש, ג'וש היה הירח והכוכבים. הוא היה כוח המשיכה שלי. הגאות והשפל שלי, הסוף וההתחלה שלי. הוא היה יותר כמו אחי הקטן מאשר האחיין שלי ובדרכים מסוימות גדלנו יחד. אהבתי אותו מהרגע הראשון שראיתי אותו. אהבתי אותו מהרגע שידעתי שהוא ניצוץ החיים, ואוהב אותו כל יום, כל חיי."

דיאנה לא תמיד בטוחה בכל מה שהיא עושה ויש לה ספקות רבות לגבי הדרך שהיא מגדלת את הבנים, כשדאלאס סוף סוף מצליח לראות מי היא דיאנה האמיתית, הוא מתחיל להיפתח כלפיה.

הדרך האיטית והמיוסרת שהזוג הזה עובר לאורך כל הספר שבתה את ליבי. לא מדובר בגבר עשיר שמציל את הנערה המסכנה, מדובר בזוג אמיתי , עם עבר גרוע, עם בני זוג זוועתיים, עם צורך אדיר באהבה שסוף סוף מצאו את מה שהם חיפשו כל החיים. שותף אמיתי שאוהב , שמנחם ונמצא לידך כשאתה זקוק לו.

יש דמויות משנה רבות בספר, שהוסיפו המון עלילה ועומק לדמויות – אימה של דיאנה שהיחסים ביניהן מאוד טעונים, אימה מאוד קשוחה איתה ומבקרת אותה על כל צעד.  ג'יני חברתה הטובה של דיאנה והמנהלת של המספרה, טריפ , בן דודו של ג'יני ודאלאס, הלארסונים האהובים שעוזרים לדיאנה עם הבנים. וכמובן לואי וג'וש, האחיינים של דיאנה , כל אחד מהם עם אופי ומתיקות משל עצמו. התאהבתי בשניהם בכל ליבי.

הכתיבה של זאפאטה כמו תמיד היא עמוקה, ואמיתית, היא לא מייפה שום דבר, היא לא מנסה לעשות את הכל יפה וורוד. הדמויות עגולות ועמוקות ואפשר ממש להתחבר לכל אחת מהן.

"אמון היה קרוב מאוד לאהבה. אם חושבים על זה באמת, זה כמו לתת למישהו חלק ממך"

לסיכום, ספר מקסים, עמוק ומרגש על אהבה של זוג אחד למרות הקשיים של "החיים האמיתיים".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *