חטופה / צ'רלי דונלי

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה. תהנו🙂

תשאלו כל אמא מה הפחד הכי גדול שלה , רוב הסיכויים שהתשובה תהיה זהה. הפחד לאבד את הילד או הילדה שלך. אין משהו שמפחיד אותי יותר מלהמשיך לחיות בלי אחד מהילדים שלי, אני לא יודעת איך אמא יכולה להמשיך לנשום כשהיא לא יודעת אם הילד שלה נושם.
חטופה הוא ספר מתח מצוין ומטלטל שמרכז עלילתו היא הסיוט של כל הורה. שתי נערות, ניקול קאטי ומייגן מקדונלד נחטפות במסיבת חוף לחגיגת סיום הלימודים, שבועות אחדים לפני עזיבתן לקולג'.
מן התופת תחזור רק אחת מהן.


ניקול ומייגן לומדות יחד בתיכון באמרסון ביי. הן שונות מאוד, ניקול פרובוקטיבית, צמאה לתשומת לב, הנערים באמרסון ביי נמאסו עליה והיא משתוקקת להגיע לקולג' כדי להתחיל לחיות סוף סוף.
מייגן היא תלמידה מחוננת, פעילה חברתית, יוצרת תוכנית מיוחדת לחונכות של נערות. היא בתו של השריף המקומי, בחורה מושלמת מבית מושלם.
שבועיים לאחר החטיפה מייגן מצליחה לברוח מהשובה שלה וחוזרת הביתה, הסיפור ההירואי שלה מדווח בכל החדשות, היא גם כותבת ספר יחד עם הפסיכיאטר שלה על תקופת השבי שלה ועל הבריחה הספר זוכה להצלחה עצומה.
מייגן הופכת לסוג של אייקון של ניצחון וניקול נשכחת אט אט.
ד"ר ליוויה קאטי, אחותה הגדולה של ניקול, היא מתמחה ברפואה משפטית, המקווה יום אחד לדעת מה עלה בגורלה של אחותה. הוריה כבר לא אותם אנשים מאז שניקול נחטפה, הם שבורים , פרומים. למרות שלא ראתה את ניקול הרבה בשנים האחרונות ויש פער רב של שנים שמפרידות ביניהן , ליוויה מרגישה שעד שלא תדע מה קרה לאחותה לא תוכל באמת לחיות את חייה.
הספר נפתח כ-12 חודשים לאחר החטיפה, גופתו של גבר צעיר מגיעה לבדיקתה של ליוויה. לאחר בדיקה מסתבר שאותו גבר, יצא עם ניקול כמה חודשים בקיץ שבו נחטפה. ליוויה מתחילה לחקור ומגלה דברים שלא ידעה על אחותה, דמותה של ניקול כפי שזכורה לה מילדותם שונה מאוד מניקול שמתגלה לה.
בספר יש מוטיב שחוזר על עצמו פעם אחר פעם – חרטה. ליוויה מתחרטת שלא ענתה לניקול בלילה שבו נחטפה. היא מתחרטת שלא הקדישה לניקול מספיק זמן כשהגיעה לביקור מהקולג', היא מתחרטת שלא היתה אחות מספיק טובה. תחושת החרטה העצומה שהיא מרגישה מובילה אותה לאורך כל הספר לגלות מה קרה לאחותה.
מייגן נחשבת לבחורה מצליחנית , היא טובה בכל מה שהיא עושה. עד לחטיפתה. כשהיא חוזרת הביתה היא מראה כלפי חוץ שהיא מתמודדת על מנת שהוריה לא ידאגו אך מבפנים היא עדיין מנסה לחבר את הפיסות בנפשה שנשברו. היא מרגישה ריקנות עצומה ולא מצליחה לחזור למסלול חייה שנקבע מראש כבר לפני שנים.
ליוויה פונה למייגן ויחד הן מנסות לפענח מה קרה בשבועיים שבהן מייגן נעלמה ומה עלה בגורלה של ניקול .
הספר הזה הותיר אותי ללא מילים, גם הנושא הטעון שעליו הספר נכתב וגם העובדה שעד סוף הספר לא הצלחתי לגלות מי הוא אותו חוטף. מצאתי את עצמי קוראת בשקיקה כל מילה גם בשעות הקטנות של הלילה. לקראת סוף הספר המתח עולה עוד שלב עד לגילוי הגדול.
ספר מתח משובח ומומלץ מאוד.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/iVCtkf

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *