הת'ר, הטוטאליות / מתיו ויינר

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

השבוע קראתי את "הת'ר, הטוטאליות", ספרון שכתב מתיו ויינר, היוצר האגדי של סדרת המופת "מד מן"…

כלכלן מוצלח ויחצנית סבירה, שהייתה לעקרת בית, מביאים לעולם ילדת פלא – הת'ר, הדבר היחיד שעשו כמו שצריך בחייהם הבינוניים. הת'ר משפיעה על הסביבה שלה באופן מופלא – היא מפיצה אור וחום, גורמת לאנשים להיות שמחים.

בצד השני של העיר גדל בובי, ואם הת'ר היא האור, בובי הוא החושך. הוא נולד לאם נרקומנית וגדל בכוחות עצמו, וכבר כנער נכנס לשלוש שנים בכלא לאחר שניסה לאנוס את שכנתו. גם לו יש השפעה על אנשים, אבל הוא מנצל אותה לרעה. הוא מביט בבני אדם ככלים לסיפוק צרכיו, רצונותיו ומאווייו. הוא הדארת' ויידר של הסיפור מול הנסיכה ליה, שהיא הת'ר.

גיבורתנו מתפתחת לנערה מהממת ביופייה ומרד הנעורים שלה מתבטא בדעתנות קלילה, כשהיא מככבת בנבחרת הוויכוחים של בית ספרה. בובי, מצידו, גדל להיות סוציופת מבעית שמצליח לשלוט בדחפי המין והאלימות שלו רק כי הוא חושש לחזור לכלא.

הם נפגשים כשבובי עובד בשיפוץ הפנטהאוז שמעל דירת הוריה של הת'ר. הוא צופה בה בדממה, עוקב אחר כל תנועה שלה כשהיא יוצאת לסיגריה מרדנית על הגג. כמו שאר העולם, גם הוא מעריץ אותה, אבל אצלו זה מטריד ומפחיד.

ואיכשהו, מה שקורה פה הוא סוג של סיפור אהבה. מוזרה, מופרעת, משונה, אבל עדיין אהבה, שבכוחה לרכך גם את האישיות האפלה ביותר. רק שעכשיו נותרת עוד שאלה אחרונה קטנה: האם זה לא מאוחר מדי?

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/3vNrax

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *