השבה + שינוי / אלי מרטינז

לדואט השבה ושינוי הגעתי ללא ציפיות מיוחדות. כשסיימתי את הספר הראשון בדואט (השבה) הרגשתי שקראתי ספר חמוד אך בלי שום ייחודיות ובנוסף יש לו בעיה גדולה של אמינות, ולכן רוב הסיכויים שאשכח אותו מהר מאוד. ואז עברתי לשינוי. שינוי הוא ספר שהשאיר בי חותם של ממש. לספר הזה יש גיבור ראשי שובה לב, עלילה חזקה, והוא כתוב נפלא. ספר שסיימתי עם חיוך.
לא ניתן לקרוא את שינוי כספר יחיד, חייבים לקרוא ראשית את השבה על מנת להבין את סיפור הרקע, אך זה בהחלט שווה את המאמץ.

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

השבה

אליזבת ורומן גרושים כבר שנתיים. כשהיו נשואים הם אהבו בטירוף, אהבו בצורה מוחלטת, עמוקה, אהבה של פעם בחיים. שום דבר לא הכין אותם לעובדה שהם לא יכולים להביא ילד לעולם. שום דבר לא הכין אותם לעובדה שכשכבר הצליחו להיכנס להריון על ידי תרומת זרע, בנם נפטר מעט זמן לאחר הלידה. השבר בליבם גרם לשבר ענק בנישואים שלהם. היגון היה קשה מדי, אליזבת לא ידעה כיצד לנשום יותר, רומן לא ידע כיצד להתמודד, הוא התרחק ושקע בעבודתו. הנטישה שלו שברה את ליבה של אליזבת.
כעבור שנתיים רומן ואליזבת מגלים שיש להם בת. האם התגלית הזו תשבור אותם יותר ממה שהם? או שאולי היא תוכל להחזיר אותם אחד לשניה? האם היא תוכל להדביק בחזרה את כל השברים?
בנוסף לסיפורם של אליזבת ורומן אנו נחשפים לסיפורה של קלייר.
קלייר נשואה לוולטר. גבר סדיסט ואלים שכולא אותה ומתעלל בה פיזית ונפשית. יש לה אישור ללכת אך ורק למכון כושר. לקלייר ווולטר יש בת. קלייר שומרת עליה ונמצאת איתה בכל רגע ורגע מיומה, אפילו למכון כושר היא מגיעה עם בתה. היא לא מניחה לוולטר להיות לבד עם בתם, טסה, רגע אחד.
הספר מסופר מנקודת מבט ראשונה של אליזבת, רומן וקלייר.
לצערי לא הצלחתי להתחבר לדמויות בספר, בעיקר לא התחברתי לדמותו של רומן. הוא היה שתלטן מדי, מהרגע שהוא החליט שהוא רוצה לחזור לחייה של אליזבת, הוא לא הניח לה לנשום. גם העלילה בעיניי לא היתה אמינה והיו בה המון חורים. מדובר בספר נחמד, אך בעיניי הוא חשוב אך ורק על מנת להגיע בסופו לשינוי.

שינוי

"הידיים שלו מכות אותי עד אובדן הכרה כי הייתה לי התעוזה לנשום בלי רשות. החששות שלו בונים את הכלוב שבו כלא אותי כמו חיה. הגוף שלו הופך לכלי נשק, גונב חלקים ממני, עד שלבסוף נשברתי".

הספר שינוי מתחיל בדיוק בנקודת שהשבה הסתיים. מפאת ספויילרים אני לא אוכל ממש לפרט את העלילה אך מדובר בספר מרגש, בנוי מצויין, כתוב נפלא וריגש אותי ממש.
הזוג המרכזי בספר הינם קלייר והית'. אליזבת ורומן גם הם מופיעים בספר אך כדמויות משנה.
קלייר חוזרת לעבר ומספרת לנו כיצד הכירה את וולטר, כיצד חשבה שוולטר יציל אותה מחיים של דלות ועוני, אך בעצם גילתה יום אחד שהיא חיה עם השטן בכבודו ובעצמו. היא מגוללת את השנים שחיה במחיצתו, המכות, הפחד וטסה הקטנה שנאלצה לראות את אמה ברגעים הכי שפלים.
הית' מאוהב בקלייר בכל גופו ונפשו, הוא מוכן להיכנס לתוך התופת על מנת להציל אותה. האם הוא יצליח לגרום לקלייר להאמין שידיים של גבר מסוגלות ללטף ולא לפגוע?

"יותר מדי פעמים שנרתעה כשהושטתי יד לכיוונה, כאילו היא לא מבינה שידיים יכולות להיות עדינות. סימני השיניים שהותיר על הכתף שלה והחבורות על פניה הנפוחות קרעו בי חתכים שידעתי שלעולם לא יחלימו".

למרות שיש חלקים נכבדים על ההתעללות שקלייר עוברת עם וולטר, הספר שינוי הוא ספר שכולו אהבה של גבר אחד לאישה שנפשה נשברה אפילו יותר מגופה. אישה שלא האמינה שאפשר לאהוב. דמותו של הית' היא אחת הדמויות המדהימות שקראתי בז'אנר, האמנתי לכל מבט שלו, לכל מגע ולכל מילה.
ספר מקסים, מרגש וחשוב. מומלץ בחום !!!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *