הנערה בקרח / רוברט ברינדזה

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

ספרי מתח הם האהבה הראשונה שלי. תמיד אהבתי מתח ואימה, גם בסדרות וגם בספרים. אהבתי את התעלומה, את הפיתרון ובמיוחד את הטובים שהצליחו לגבור על הרעים. עם השנים ואיתם גם משפחתי הגרעינית שגדלה , לא הצלחתי לקרוא הרבה ספרי מתח ואט אט נזנח הז'אנר הזה לטובת ספרי הדרמה והרומנטיקה. כל אמא תגיד שכשבאים הילדים באים גם הפחדים. היה לי קשה יותר ויותר לקרוא על רצח מבלי לשקשק אח"כ בלילה מתחת לשמיכה.

אחת לכמה זמן מגיע ספר מתח שכולם מדברים עליו ואז אני מתפתה וקוראת אותו עם פנס ועין אחת פתוחה כל הלילה.

במהלך קריאת "הנערה בקרח" לא נזקקתי לפנס והשתי העיניים היו עצומות כל הלילה. נדמה לי שאפילו נחרתי קצת.

במרכז העלילה, הבלשית אריקה פורסטר , אשר מגיעה למחוז לואישם על מנת לעזור בפיענוח הרצח של אנדריאה, בתו בת ה 23 של לורד סיימון דגלאס-בראון , אשר נמצאה מתה מתחת לקרח במעגן הסירות של מוזיאון "הונירמן" שבדרום לונדון.

אריקה מגיעה למחוז לאחר תקופת השעייה של מספר חודשים, בעקבות טעות שעשתה בתפקידה הקודם שעלתה בחייהם של מספר שוטרים, ביניהם בעלה מארק . לאורך כל הספר מרגישים את האבל שאריקה שרויה בו אך מסרבת להתמודד איתו. האובדן של בעלה , והעובדה שהיא זו שעשתה את הטעות שהובילה למותו לא מרפה ממנה אך מכיוון שטרם התמודדה עם מותו היא שרויה בסוג של הלם.

במהלך החקירה תגלה אריקה וצוות החקירה שלה שמדובר ברוצח סדרתי ושמשפחתה של אנדריאה מחביאה סודות רבים ומושכת בחוטים בפוליטיקה המשטרתית הבכירה.

אריקה היא דמות מעניינת מאוד, היא לא מנסה להיות נחמדה, היא חזקה וכח הרצון שלה עשוי מברזל , היא הולכת עם האמת שלה עד הסוף גם כשכל הכוחות נגדה, אך עם כל זאת היא דמות יבשה מאוד, קרה, והיה לי קשה להיזדהות איתה. צוות החקירה של אריקה , ובעיקר מוס , פטרסון וקריין היו דמויות מעניינות אך כמעט ולא העמיקו בחייהם (מוס היא היחידה שקיבלנו הצצה לחייה  , היא דמות מעניינת שהייתי שמחה לקרוא עליה עוד).

הספר הזה הוא הראשון בסדרת "אריקה פוסטר", יש כ 4 ספרים נוספים בסדרה, שטרם תורגמו.

מדובר בספר מתח לייט , כזה שעושה רק דיגדוג קטן בלב.

מי שקשה לו עם ספרי מתח שגורמים ללב להפסיק לפעום , הספר מומלץ מאוד. לחובבי הז'אנר מתח ההארד-קור, מומלץ קצת פחות.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/qt6F7a

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *