המלצות לרגל שבוע הספר!!!

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 3 דקות. תהנו🙂

שבוע הספר הוא חג הקוראים. זה הזמן לחגוג את התחביב של כולנו, שלרוב הוא כבר מזמן בהגדרת דרך חיים.
קבלו המלצות על שניים עשר ספרים (אחד לכל חודש), שיארגנו לכם את רשימת הקריאה לשנה הקרובה ויסמלו את חגיגת הספרים האיכותיים, שאנחנו כל כך אוהבים.

+ ביוני תשירו בשדות עם "החיים הלא כל כך מושלמים שלי"/סופי קינסלה, שמזכיר לשמוח, כי החיים הלא מושלמים של כולנו, הם הכי טובים שיש. מדובר בספר קליל שמשאיר חיוך גדול ואנחת רווחה.

+ביולי תתחממו עם "נקודה רגישה"/רוני לורן, שלמרות שיש בו אלמנטים ארוטיים, הוא מצליח להיות נעים ואיכותי בשפה, בסגנון וגם בתוכן.

+ באוגוסט, תחוו עם גיבורת "אף מילה על אהבה"/חנה גולדברג, את החום של תאילנד, בסיפור התפקחות נשית שסביב גיל ארבעים. עם גיבורות אינטליגנטיות שמבינות (פתאום) מה הן רוצות ועושות הכול על מנת לממש את התובנות.

+ בספטמבר תשבו עם "די כבר עם השקרים שלך"/פיליפ בסון ולקראת השנה העברית החדשה, תציצו אל מעבר לגבולות הארון, אל אלה שחוששים לפרוץ גבולות ומשלמים מחיר, בספר מיוחד, מעניין, שובה ואפילו שובר לב (אולי אפילו תכו על חטא קל תוך כדי).

+ באוקטובר, תכאבו לרגע עם גיבורי "נדנדת חבלי הכביסה"/אחמד דני רמדאן, שסיפורם יוצא הדופן על מלחמת האזרחים בסוריה, על סובלנות בחברה המוסלמית ועל פליטים מרצון (וגם לא), מסופר מפי בן האומה המפולגת ומקבל תפנית שמשנה חיים בדיוק בחודש זה.

+ בנובמבר לקראת החורף המתקרב, תוכלו לפתוח את "סיפורה של שפחה"/מרגרט אטווד, שמתאר חורף מחשבתי בעולם של מציאות אחרת. זה ספר מפחיד ומיוחד עם שפה עשירה ותיאורים יוצאי דופן, שתוך כדי קריאה תמצאו עצמכם מתפללים שלא תתקלו בכאלה מקרוב.

+ בדצמבר, תפתחו באצבעות קרירות את "הנשף"/אנה הופ, כי הוא מתחיל בתקופה זו של השנה והוא יזכיר לכם כמה טוב שאתם חופשיים ופגיש אתכם עם רוח הפרצים שמאחורי הדלתות הכבדות של בית החולים לחולי הנפש, אם אתם אמורים להגיע לשם וגם אם לא.

+ בינואר תתכרבלו עם "מאחורי עיניה"/שרה פינבורו, כי אין ספק שתצטרכו שמיכה להתחבא תחתיה כשתיכנסו אל המותחן הפסיכולוגי הזה, שלא תתפסו אותי כותבת עליו יותר מדי. מהספרים המדוברים של השנה, עד כה, שגרר הסכמת קוראים מקיר לקיר ביחס לאיכותו ולחוויית הקריאה שהוא מספק. תקראו, הוא יהפוך אתכם בדרכים שעוד לא שמעתם עליהן.

+ בפברואר, כשקר בחוץ, תשבו בבית עם "בייבי דול"/הולי אוברטון, שמתחיל כמותחן וממשיך פסיכולוגי יותר מכל דבר אחר. ספר מעניין ומיוחד שחוץ מלמצוא לעצמו פינה חמה אצלכם בלב, ילמד אתכם מה נשאר אחרי טראומה, בשלב בו כולם חוזרים הביתה והחיים חוזרים לשגרה. מסוג הספרים שהם דרך נהדרת להעריך בית ומשפחה.

+ במרץ תצאו מהחורף עם "ימי אהבה"/של דריה מעוז, שיעמיד אתכם בפני משולש יצרים לא שגרתי בין אישה, עוד אישה וגבר שתלטן אחד. זה ספר חכם וחזק, שמוכיח שוב, עד כמה כולנו צמאים לאהבה.

+ באפריל תלבלבו עם "קסם בשולי הדרך"/אילונה אנדרוז, שהוא פנטזיה קלילה שתעלה חיוך של אושר גם אצל אלו שפנטזיה היא לא כוס התה שלהם.

+ במאי, קראו את "מועדון גרנזי לספרות ופאי קליפות תפודים"/ מרי אן שייפר ואנני בארוז. כי רומן המכתבים יוצא הדופן הזה, המלא באהבת ספרים וספרות, יביא אתכם בדיוק במצב הרוח המתאים אל שבוע הספר של השנה הבאה.

ניפגש בשבוע הספר הבא, אם לא לפני…

מאת: מיס קיפוד - עינת להט

miss kipod אישה איכותית ועסוקה. לרוב היא רצה ממשימה למשימה ויכול להיות שבלי לדעת, כבר נתקלתם בה. חוץ מילדים היא מגדלת גם קוצים ותמיד, תמיד יש לה מה להגיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *