המטופלת השקטה – אלכס מיכאלידס

"כפסיכולוג , היה לי ברור שהיא סבלה מטראומה קשה סביב מותו של גבריאל, והשתיקה הזאת היתה ביטוי של הטראומה, משלא יכלה להשלים עם מה שעשתה, אלישה גמגמה עד שנעצרה, כמו מכונית מקולקלת. רציתי לעזור להתניע אותה מחדש – לעזור לאלישה לספר את הסיפור שלה, להירפא ולהבריא.

רציתי לתקן אותה."

במטופלת השקטה יש את כל מה שאני מחפשת בספרים. הוא חכם וכתוב נפלא. בעלילה יש כמה מערכות יחסים – מערכת יחסים רומנטית, מערכת יחסים חברית ואובססיבית, ומערכת יחסים של מטפל ומטופל. מיכאלידס מצליח להכניס בספר אחד כמה רבדים וכמה זמנים שכולם משתלבים אחד בשני בצורה מושלמת.

כמו שאפשר להבין הספר הזה הוא אחד הטובים שקראתי השנה.

אלישה ברנסון נאשמת ברצח בעלה גבריאל כשהיא בת שלושים ושלוש. אף אחד לא יודע מדוע היא רצחה אותו , מכיוון שבשש שנים האחרונות אלישה לא מדברת. מאז שמצאו אותה בביתה עם דמו של גבריאל עליה, היא לא הוציאה מילה.

תיאו פייבר הוא פסיכולוג בן ארבעים ושתיים שחיכה במשך שנים להזדמנות לעבוד עם אלישה. הוא בטוח שהוא יוכל לגרום לה לדבר. לפני שנאשמה ברצח, היא הייתה ציירת מפורסמת ונחשבה לאחת מהאומנים המסקרנים ביותר. תיאו רוצה להחזיר את אלישה להיות האישה שהיתה בעבר. כשהוא מתחיל לעבוד במוסד הפסיכיאטרי שבו אלישה שוהה, הוא מוצא אותה במצב כמעט קטטוני, מסוממת וחסרת חיות.

תיאו מתחיל להיפגש עם אלישה ומנסה לחדור למוחה וליבה. כשהוא מגיע לפריצת דרך איתה הכל מתחיל להתמוטט.

"אחד הדברים שקשה ביותר להודות בהם זה שלא נאהבנו כאשר היינו הכי זקוקים לכך. זהו הרגשה נוראית, הכאב של לא להיות נאהב"

העלילה מסופרת מנקודת מבטה של אלישה דרך יומן שכתבה לפני שש שנים, טרום הרצח ומנקודת מבט ראשונה של תיאו.

דמותו של תיאו היא דמות מאוד מעניינת, הוא רגיש מאוד, חרד לנישואיו לקתי, אישתו השחקנית שלא ברור עד כמה היא נאמנה לו. יש לו סוג של אובססיה לאלישה והוא מנסה בכל כוחו לעזור לה אפילו במחיר משרתו.

דמותה של אלישה היא דמות מסתורית מאוד, היא מאוהבת בבעלה עד כלות, בצורה לא בריאה, שמבטלת את עצמה פעם אחר פעם.
באמצע הספר הצלחתי להבין את הטוויסט העיקרי שעליו נשען הספר, אבל הגילוי הזה לא פגע בכלל בהנאה שלי , עד כדי כך הספר הזה הוא טוב בעיניי.

"המחשבה על לאבד אותו , לא יכולתי לסבול אותה. אני אעשה הכל כדי שהוא ישאר איתי – אפילו אעמיד פני משוגעת"

לסיכום, ספר מתח משובח שמשאיר את הקורא דרוך עד לסופו מומלץ בחום !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *