הכי בעולם / ליסה גרדנר

"אף פעם לא לבשתי חולצה של גבר שעמדתי להרוג. זה נתפס אצלי כמשהו אינטימי מאוד, כמו להשתרע במיטה בחולצה המכופתרת של מישהו אחרי הפעם האחרונה ששכבתם. הלכתי רחוק מדי, חשבתי, איבדתי חלקים מעצמי. חיפשתי את הבת שלי, אבל גיליתי בתוכי תהום שלא ידעתי על קיומה. האם כשאמצא את סופי הכאב ישכך? האם האור שבאהבה שלה יבריח את החשכה? "

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

קרה לכם שבכיתם בספר מתח?

הספר "הכי בעולם" גרם לי לייבב ולא פעם אחת. מדובר בספר מתח-פסיכולוגי מיוחד במינו ושונה מכל ספר אחר שקראתי. בנוסף להיותו מותח מאוד, הוא מכיל כל כך הרבה תובנות על אהבה, על אימהות ועל מהותה של הקרבה.

טסה לאוני היא אם חד הורית לילדה בת שש, אלכוהליסטית לשעבר ושוטרת סיור בהווה העובדת במשמרות בלילות ומרכז חייה היא סופי בתה. בשבילה היא נלחמה עם השיניים לסיים קורס שוטרים, בשבילה היא עובדת בלילות, בשבילה היא נושמת. לתוך התא המשפחתי הקטן שלהן מצטרף בריאן דרבי. בריאן מצליח להיכנס לליבה של טסה, ולמרות שהיא לא מאמינה גדולה באהבה, טסה נותנת לו את ליבה ויותר מכך היא נותנת לו להיכנס לחייה של בתה ולסחוף את שתיהן .

הספר נפתח כשבריאן נרצח במטבח ביתם, כשהשוטרים נכנסים לזירה הם מוצאים את טסה עם אקדח בידה. טסה חבולה בפניה ומסרבת לשתף פעולה עם החוקרים. לכאורה מקרה קלאסי של אלימות במשפחה.

אך לאן נעלמה סופי?

לספר יש שתי גיבורות עיקריות: טסה לאוני המואשמת ברצח בעלה, והבלשית די די וארן החוקרת את מקרה הרצח ואת חטיפתה של סופי.

הספר מסופר מנקודת מבט ראשונה של טסה ונקודת מבט שלישית של דידי וארן. טסה ודי די הן דמויות נשיות חזקות ויוצאות דופן. לאורך כל הספר התחברתי לשתיהן.

טסה הצליחה להדהים אותי בכל פעם שהחוזק שלה והאהבה שלה לבתה באו לידי ביטוי במהלך הספר. כמה כוח יש לה. כמה קירות היא מוכנה לשבור בידיה החשופות בשביל להגיע לבתה. הספר כתוב כל כך טוב שהרגשתי שאני עוברת יחד עם טסה את כל הייסורים שהיא עוברת מתחילת הספר ועד סופו.

הבלשית דידי וארן מגלה שהיא בהריון בתחילת הספר. לאורך כל החקירה ופיענוח חטיפתה של סופי היא מתחבטת ברעיון להיות אמא. האם היא תיהיה אמא טובה? האם היא בכלל מתאימה להיות אמא ? די די לא מפחדת משום דבר, אבל היא מפחדת פחד מוות להיות אמא.

"אני אוהבת אותך, לחשה טסה לבתה. אני אוהבת אותך הכי בעולם, אמא. הכי בעולם"

ספר מתח מצויין, כתוב נפלא, שמעורר בכל אישה את היצר שנולד איתה מרגע שהיא נושמת – הרצון להגן על הגורים שלה כמו לביאה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *