החוב השלישי / פפר וינטרס

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

אזהרה הסקירה מכילה ספויילרים לסדרת "ירושת החוב"!

זהו הספר הרביעי בסדרת "ירושת החוב" – גרסתה האפלה של פפר ווינטרס לסיפור רומיאו ויוליה. האם יצליחו ג'תרו וניילה להימלט מהגורל של משפחותיהם המסוכסכות ולהשאיר את העבר בעבר? האם ג'תרו וניילה יגמרו טוב יותר מרומיאו ויוליה?

האירועים המזעזעים שקרו כשניילה שילמה את החוב השני הותירו אותה חבולה ומפוחדת, אבל לפחות חופשייה. היא השאירה את ג'תרו שבור לב בין מפלצות האדם של משפחתו והיא נחושה להציל אותו ממלתעותיהם. הספר מתחיל לאט, אבל עם תחושה חזקה של ציפייה לקראת החוב הבא שניבט מהאופק. פפר ווינטרס מכניסה את הקוראת לתוך תחושה מזויפת של ביטחון – אבל זה רק השקט שלפני הסערה.
כשהחוב השלישי מגיע לבסוף ניילה אפילו לא מבינה את זה בהתחלה. רציתי לצעוק לה "תזהרי!" לבי ממש נשבר בשבילה. תיאורי הפחד שלה מוחשיים ברמה מטורפת והיא מבועתת לגמרי. כולנו יודעים שכל חוב גרוע מקודמו, ובואו לא נשכח שהחוב השני כמעט הרג אותה!

אני חושבת שהספר הזה מיוחד יותר מהאחרים בגלל ההתפתחות הפסיכולוגית של הגיבורים. ג'ת'רו נאבק ברגשותיו ההולכים ומתחזקים כלפי ניילה ומתחיל לפקפק בגישתו לתהליך ירושת החוב. הספר חופר עמוק לתוך אופיו ומגלה בו כל מיני מחשבות וצדדים שונים שלא היו מפותחים בספרים הקודמים. הוא עבר דרך ארוכה מהמקום בו היה בספר הראשון, ומתחיל באמת ללבוש את בגדי "הגיבור", אף על פי שהנסיבות המשפחתיות שלו והלחץ המוטל עליו כל הזמן מאיימים לדחוק אותו לצד האפל האמיתי.

בספר הקודם ג'תרו היה מוכן להקריב את עצמו למען שחרורה של ניילה והגורל שלו בספר הזה גרוע בעיני ממוות. אבא שלו מנסה להשמיד אותו מבפנים ולמחוק לו את האישיות. אז הפעם ניילה היא זאת שמוכנה להקריב את עצמה למענו ולחלץ אותו מהטירוף של להיות בן בכור למשפחת הוק.

"חובות ומוות ובני הוק שטניים לא הפחידו אותי יותר.
הפחידה אותי רק המחשבה על מה שג’תרו עתיד להתמודד עימו.
לא אניח לו לסבול לבדו.
מה את בכלל יכולה לעשות כדי לעזור לו?
התעלמתי מהמחשבה ומהאימה שבאה איתה. זה היה חסר תועלת, אבל הייתי חייבת לנסות. זה המעט שאני יכולה לעשות."

כמו תמיד, גם הסוף של הספר הזה נגמר במתח בלתי נסבל. כל מי שאהבה והאמינה בקסטרל, אחיו של ג'תרו, בספרים הקודמים – תסבול במיוחד. נראה שלגיבורים שלנו שוב מצפה גיהנום. כמה רוע אפשר לבלוע? מסתבר שהרבה.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/wh4hdh

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *