האם שווה לבזבז חיים שלמים ביחסים נטולי תשוקה?

השבוע קראתי את "האמת העירומה", ספרה האוטוביוגרפי של לזלי מורגן, כתבת הוושינגטון פוסט. בגיל 49 החליטה מורגן שנישואיה נגמרו ושהיא לא מוכנה לבזבז את שארית חייה על גבר שכבר לא אוהב אותה ביחסים נטולי תשוקה. אז היא נטלה את גורלה בידיה ויצאה לשנה המאתגרת והמסעירה בחייה, "שנת הגברים".

מורגן מספקת הצצה נדירה אל מה שעשוי להיות התופעה החברתית החשובה של השנים הקרובות – בת ה-50 החדשה, שעדיין לא מסוקרת מספיק במדיה ובאמנויות, אבל מתחילה לתפוס מקום משמעותי ברשתות החברתיות. יש לה מקצוע שמפרנס אותה בכבוד פלוס, היא נראית מעולה, היא יודעת בדיוק מה היא רוצה ויש לה בטחון ביכולתה לעצב את עולמה במו ידיה ולהתאים אותו לצרכיה.

אל "האמת העירומה" כדאי להתייחס כאל מסמך תיעודי, שכדאי מאוד לקרוא – במיוחד, תתפלאו, אם אתם גברים. הספר מלא גילויים חדשים על מה שנשים באמצע החיים באמת רוצות, ויש לא מעט דעות קדומות שמתנפצות כאן לרסיסים. למשל, לזלי מאוד נפגעת מבגידתו של בעלה, כמובן, אבל היא נפגעת הרבה יותר מהשקר הגס והבוטה אחרי שהבגידה מתגלה. אז אם המדיניות שלכם היא "להכחיש להכחיש להכחיש" – אתם טועים ובגדול.

זה יותר ספר עזרה עצמית והעצמה נשית (בסוף יש אפילו רשימת עצות טובות) מאשר רומאן איכותי, אבל דבר אחד אי אפשר לקחת מ"האמת העירומה"  – כנות טוטאלית, כמעט אכזרית בישירותה. כן, היא רוצה אהבה, וגברים, וסקס. לא, היא לא רוצה להיות לבד, ולא, זה לא הופך אותה לפחות חזקה ומרשימה.

לרכישת הספר היכנסו לכאן

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *