האם זה הדבר הכי יפה שגבר יכול לרצות?

השבוע קראתי את "תקלה בקצה הגלקסיה", קובץ הסיפורים החדש של אתגר קרת, וכמובן שהכי אהבתי את הסיפור הכי מוזר בו, זה שלפני האחרון בספר, "פיינאפל קראש". למה? כי הוא מספר על האהבה הכי מוזרה, הכי לא הגיונית, הכי בלתי אפשרית.
הבחור הוא סוג של בטלן סטלן חסר מעש, שביום הוא סוג של עוזר גנן בגן ילדים ויש לו מנהג קבוע: כל ערב, לפני השקיעה, הוא יושב מול הים וצופה בשמש הצונחת לאיטה תוך שהוא מעשן לעצמו ג'וינט בריא ועסיסי בכיף שלו. סבבה? סבבה.
האישה, לעומת זאת, היא ההיפך הגמור: עורכת דין קרייריסטית נמרצת מחויטת שלא רואה ממטר ויודעת בדיוק מה היא רוצה. אבל כשהיא עוברת לידו במקרה על הטיילת, כל מה שמתחשק לה באותו רגע זו שאכטה אחת עמוקה ומספקת, זבנג של אושר ורוגע ישר לריאות הלחוצות מעמל היום. אז היא עוצרת ומבקשת, ברור שהוא מסכים.
וככה לאט לאט זה קורה. המפגש המקרי הופך למעין סידור קבוע מוזר כזה. הבחור הוא ההפסקה שהאישה חייבת לעצמה מהחיים הבלתי נסבלים שלה, הרגע שלוקח אותה בגעגוע עצום אל הצעירה שהייתה פעם – חסרת דאגות, משוחררת, נושמת, בלי כל הכבלים שהעולם ההישגי ונטול המעצורים שבו היא מתקיימת הטיל עליה ועל נשמתה.
האם זה לא הדבר הכי יפה שגבר יכול לרצות? להיות החופש של האישה שאיתו, המפלט שלה, המקום שבו היא נרגעת ומתרפקת ומוצאת נחמה? מה בעולם יכול להיות יותר מתוק וענוג מזה? אפילו אם זה רק לרגע אחד חולף.

הסתקרנתן מהספר תקלה בקצה הגלקסיה?

כאן אתן מוזמנות לקרוא את הפרק הראשון

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *