ראיון עם הסופרת דנה לוי אלגרוד

דנה לוי אלגרוד: 

"אני מגדירה את עצמי כאישה שנהנית מהנשיות שלה ושנשואה לגבר שגורם לה להרגיש הכי מיוחדת בעולם."

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 9 דקות. תהנו🙂

 

את הסופרת, דנה לוי אלגרוד, טרם יצא לי לקרוא ולהכיר באופן אישי. אבל כשפניתי אליה בבקשה לראיין אותה, התחלתי להרגיש תחושת חרטה קטנה על שלא קראתי ספרים שלה עד היום. אז אם אתן כמוני, לא מכירu, את דנה, הראיון הזה הוא הזדמנות להכיר אותה ואם אתן כן מכירות, עוד קצת ממנה לא יזיק ☺

קודם כל, טרם הכרנו, אז נעים מאוד. עכשיו, נתחיל מהקל לקשה, איך כהוצאה עצמית את מצליחה להוציא כל כך הרבה ספרים?

אבישג היקרה, נעים מאוד להכיר! למדתי לסדר לעצמי את לוח הזמנים באופן מאוד קפדני. שעות הבוקר מוקדשות למשימות הבירוקרטיות ואז אני מתפנה לכתיבה עד שהילדים מסיימים ביה"ס. בדרך כלל אחרי שהם הולכים לישון אני מקדישה עוד כמה שעות לכתיבה ולתחקיר עד שהיצירה מושלמת ונולד ספר. ההוצאה לאור שלי  פועלת כמו מכונה משונת היטבן. כל בעלי המקצוע שעובדים איתי יודעים שיש לי תמיד דד ליין אכזרי שאני מציבה לעצמי והם למדו לזרום עם השגעונות שלי. כשיש עזרה אדירה של החברות הכל מתקתק כמו שעון. וזו גם הזדמנות להודות לחברות שלי שהתגייסו לעזור באהבה גדולה.

כמה אנשים עובדים איתך על ה"לידה" של כל ספר?

שתיים.אני והעורכת שלי. אני קנאית באופן פאנטי ליצירה שלי ואף אחד לא קורא אותה עד שמסתיימת העריכה.רק לאחר העריכה אני מעבירה לחברות לקרוא כדי שיאתרו שגיאות הקלדה.

אני מודעת לכך שרוב הסופרות נעזרות בקוראות בטא, אבל תסמכי עליי שאף אחת לא רוצה להיות קוראת בטא שלי. הערה אחת על העלילה ואני שולפת ציפורניים חחחח

כבר בספר הראשון, קיבלתי החלטה שאני כותבת את הספרים שאני הייתי רוצה לקרוא, כך שאין באמת טעם להכניס עוד אנשים לתהליך הזה. כמובן שלאחר העריכה הספר עובר עימוד ודפוס ויש לי מעצבת מהממת לכריכות.

כמה ספרים הוצאת לאור בהוצאה עצמית?

11!!!!! 

סדרת התשוקות:

"התשוקה לשרוד", "התשוקה לחיות", "התשוקה לאהוב" ו"התשוקה להאמין" – החרבתי את העולם ויצרתי חדש עם מלא טנקים שווים.

"סחרור גורלי" – רומן מתח עם טורף אחד הורס.

"התנגשות", "התמכרות" ו"התלקחות" – רומן פשע סקסי עם פני צלקת, גרמני משוגע, סוחרי סמים, חשפניות ומלא אקשן.

"נשיקות של חושך" ו"שריטות של אור" – דואט אפל ומיוחד.

"פלר דה ליס" – רומן תקופתי מסחרר – יצירת המופת שלי.

חשבת פעם לעבוד עם הוצאה לאור?

לא.

אחרי שהוצאתי את התשוקה לשרוד ועד היום פנו אליי כמה הוצאות לאור וסרבתי בנימוס לכולן. יש לי את ההוצאה לאור שלי ואני לא חולקת בטנקים עם אף אחד מלבד הקוראות שלי.

במה שונה הליך של הוצאה עצמית מהוצאה לאור ?

אני אמנם סופרת עצמאית אבל הבעלים של הוצאה לאור שלי. אני חושבת שההבדל היחיד הוא שבהוצאה שלי הכל מונח על הכתפיים שלי.

טוב זה קצת שקר…יש לי צוות מהסרטים שאין לאף הוצאה בארץ.

יש לי חברה שדואגת לכל ההזמנות של הספרים, חברה אחרת מפיקה את כל המפגשים עם הקוראות ואת ההשקות המטורפות שלנו, חברה שעוזרת לי עם כל החוזים מול נותני השירותים ועוד חברות מדהימות שמלוות אותי לכל מקום. כשעוזרים לך ממקום של אהבה הכל הופך להיות קל יותר.

עד כמה את קרובה ונגישה לקוראות שלך?

עד כדי כך קרובה שאין דבר שהן לא יודעות עליי. נראה לי שיש דברים שהן אפילו היו מעדיפות לא לדעת חחחח.

אני מכורה לקוראות שלי. מנהלת איתן קשר רציף בקבוצה הסודית שלי ומשתדלת לקיים כמה שיותר פגישות מחוץ למרחב הוירטואלי. אנחנו עושות מפגשים, השקות ואפילו סגרנו סופ"ש באילת שאליו הגיעו כ- 70 בנות. נעשה עוד אחד ממש בקרוב!

חשבת פעם 'לנסות את מזלך' מעבר לים?

חשבתי וגם ביצעתי. ארבע התשוקות תורגמו לאנגלית וכולם נכנסו לרשימות רבי המכר באמזון. יש לי קוראות מארה"ב, אנגליה, אוסטרליה ועוד…

בפעם הראשונה שקיבלתי תגובה מקוראת בחו"ל כמעט התעלפתי מהתרגשות.

ועדיין אין ולא יהיו כמו הקוראות בארץ! עדיין לא מצאתי את התרגום ל- כפרה ונשמה.

יש נושאים שלעולם לא תכתבי עליהם?

אממ…לא אצליח ולא ארצה לכתוב על התעללות בילדים. לא עולה לי עוד טאבו בראש. אבל בטוחה שיש עוד כמה נושאים שיהיה לי קשה לגעת בהם.

ניסית פעם להוציא לאור ספרים שהם לא שלך?

לאאאאא.

קרה לך שפנו אלייך בבקשה להוציא לאור ספרים?

כן. לא מעט פעמים. אני תמיד מסרבת.

אני מנגישה לקוראות שלי רק מה שאני יצרתי. הן כבר מכירות אותי ואת הסגנון שלי וזורמות עם השגעונות שלי. נוח לי להישאר במקום הטוב הזה.

מה היא עריכה טובה בעינייך?

עריכה טובה זו עריכה לא מתפשרת. אני לא צריכה שעורך ילטף לי את הגב ויגיד לי שהספר מושלם. אני צריכה שהעורכת תאתגר אותי להדק את הספר באופן מושלם. לעתים מה שנראה לי כסופרת מובן מאליו לא עובר חלק אצל הקוראות. את הדברים האלה העורכת צריכה לאתר ולבקש ממני לשפר. עורכת מצוינת זו עורכת שיודעת לערוך גם ספרותית וגם לשונית. להעיר ולהאיר ולא לחשוש מהתגובות של הסופר.

בתור קוראת, איזה סגנון את הכי אוהבת לקרוא?

כל ספר שיגרום לי לעוף וללמוד דברים חדשים.  קשה לי עם ספרים בז'אנר שהמהות שלהם היא הסקס. אני צריכה שהסקס יהיה התבלין. משהו שאחכה ואצפה לו אך בדרך גם אהנה מעלילה משובחת. ואני קוראת הכל. תקופתי, מתח, ביוגרפיות….הכל!

עם מי מהדמויות שלך, היית מתחתנת, עם מי היית שוכבת ואת מי היית רוצחת?

שיט. שאלה ממש ממש קשה. במהלך כתיבה של כל ספר התאהבתי עד עמקי נשמתי בכל אחת מהדמויות. וגם הרגשתי בסצנות הסקס שאני ממש שם. לא היתה לי בעיה לדלג ממיטה למיטה חחח. אבל אם אני חייבת לבחור, אז הייתי מתחתנת עם הגרמני המשוגע כי יהיו לי חיים ממש מסעירים ואף פעם לא משעמם איתו. הייתי שוכבת עם הטורף ורוצחת את כל הר זאמלמפלר דה ליס. אבל זו שאלה ממש לא יפה!! פשוט אעשה סבב. חבל לבזבז את כל הטנקים השווים שלי.

האם את מגדירה את עצמך כפמיניסטית?

לא.יש לי בעל נדיר. שותף מלא בגידול הילדים ובכל מה שקשור לבית. אני מגדירה את עצמי כאישה שנהנית מהנשיות שלה שנשואה לגבר שגורם לה להרגיש הכי מיוחדת בעולם. לא מחפשת הגדרות שיגרמו לי להרגיש טוב יותר.

מה את חושבת על ספרים בהם הגבר מתעלל פיזית ו/או נפשית באישה? 

ספר זה ספר. בספר הכל עובר. אני לא חייבת לאהוב את הבחירות של הדמויות, לא חייבת להזדהות עם זה ובטח שלא חייבת להתאהב בכל אחת מהדמויות. צריך בשלות רגשית כדי לקרוא ספרים מסויימים ואני יודעת לעשות את ההפרדה בין דמיון למציאות.

ספרי לנו על הדבר הכי הזוי שקרה לך במסגרת ההוצאה העצמית-

יש המון דברים הזוים ומצחיקים שקורים כל הזמן.כשהוצאתי את התשוקה לשרוד קוראות שלחו לי מיילים מתי ההוצאה מתכננת לתרגם את שאר הספרים בסדרה כי הן לא ידעו שאני סופרת ישראלית. היו שיחות טלפון של קוראות שלא האמינו שאני זו שמדברת איתן והייתי מקדישה כמה דקות כדי לשכנע אותן שזו באמת אני.

במסגרת התחקיר על התנגשות הגעתי עם חברות למועדון חשפנות והבעלים סירב לדבר איתי עד שהוא חזר למשרד ועשה עליי חיפוש בגוגל. לקחתי שיעורים פרטיים בפיזיקה…בקיצור, לא משעמם לי.

אם היית יכולה לברוח לאי בודד, מה היית לוקחת איתך או יותר נכון, את מי?

ברור שאת בעלי. הוא כבר יבנה לי שם ארמון.

מה את חושבת שחסר בז'אנר שלנו שטרם ראית או שראית ממש קצת ממנו?

אני לא אגלה. כל מה שחסר אני כבר אכתוב עליו ☺

אם היית יכולה להיכנס עכשיו לספר, לא בהכרח שהוצאת לאור, לאיזה ספר היית נכנסת, מה היית משנה ולמה?

הייתי נכנסת ל"התנגשות" ויושבת עם הכנופיה במועדון ומורידה שוטים של וויסקי עד לאובדן הכרה. בדרך מתפללת שאחד מהטנקים יחליט לנצל אותי. לא הייתי משנה שום דבר. כל יצירה שלי היא עולם ומלואו. לא הייתי מוציאה לאור משהו פחות ממושלם עבורי.

לאיזה קהל, שטרם הגעת, היית רוצה להגיע?

שאלה טובה…בארץ יש לי כבר עשרות אלפי קוראות והקהל גדל בכל יום. אני חושבת שבקרוב אתחיל להשקיע בקהל בחו"ל.

מה את מתכננת לקוראות שלך?

מלא דברים טעימים! אבל את הספר החדש אתחיל לכתוב בספטמבר והוא על רוצח שכיר הורססססס. כבר יש לי פרפרים בבטן.

מה היית משפרת בעולם ההוצאה העצמית בארץ?

שאלה שאני שואלת את עצמי בכל יום מחדש. נגישות לקוראות יש וספרים חדשים יוצאים כל הזמן. הייתי ממליצה לכל אחת שבוחרת להוציא באופן עצמאי לא להתפשר על עריכה ועל שיווק.להוציא ספר זה אחלה אבל להוציא ספר טוב שירטיט לבבות זה כבר החלק הקשה. אל תסמכו על החברות הקרובות שאומרות לכן שרב המכר הבא נמצא בידיים שלכן. תיעזרו באנשי מקצוע והכי חשוב לזכור שזה תהליך ארוך, קשה אבל הכי מהנה בעולם.

איפה את רואה את עצמך בעוד עשר שנים?

מדלגת ממדינה למדינה. שוכבת על חוף הים עם מוחיטו ומדמיינת את הספר הבא. אני כבר בסוג של פנסיה אז רק מתפללת שכל הטוב הזה ימשיך.

תרצי להגיד משהו לקוראות?

לפעמים המילה תודה פשוט לא חזקה מספיק. בזכותכן אני חיה את החלום ואני רק מקווה שאמשיך להוקיר לכן תודה עם טנקים משובחים ועלילות מסעירות.

אוהבת!

12 תגובות בנושא “ראיון עם הסופרת דנה לוי אלגרוד”

 1. יכולה רק להוסיף מילים חמות מאוד על הסופרת שקראתי את רוב ספריה והם סחפו אותי . בחלק מהספרים ממש הרגשתי שאני בסרט הסדרה של התשוקה לשרוד. הכתיבה שלה מרתקת ומעניינת וממש קל להתחבר אליה. ממליצה בחום על כל הספרים.

  1. מאוהבת בספריה -נכנסים לעולם של פנטזיה❤️ברגע שמתחילים חייבים לקרוא את כל הספרים בלי הפסקה. אני חושבת שבכתיבה של דנה קלילה זורמת וסופר מענינת. אני מאחלת לה להגיע כמה שיותר רחוק, מספר לספר רואים כמה היא דוגלת ומתעצמת- החלום שלי בשבילה שיהיה מפיק מספיק אמיץ להרים סרט של התשוקות💋

   1. סרט…רעיון מגניב ליאת! נחזיק אצבע כולנו ונקווה שהרעיון יגיע לאוזניו של איזה במאי או מפיק אמיץ!

 2. דנה לוי אלגרוד אם לא היית קיימת היו צריכים להמציא אותך לפחות בשבילי.
  את דנה הכרתי מיד עם יציאת ספרה הראשון התשוקה לשרוד הנפש שלי עברה כל כך הרבה תהפוכות מהספר הזה עד כדי כך שלא יכולתי לקרוא אף ספר אחר וקראתי אותו שוב ושוב והרגשתי כמהלכת על ענן… הספרים שלה החלו לצאת והתמכרתי כל ספר שלה קראתי אינספור פעמים אך תמיד התשוקה לשרוד היה ה-ספר שלי מבין כל הספרים בעולם עד שקראתי את פליר דה ליס ומבחנתי למרות שאין להשוות לתשוקה לשרוד הוא הפך בעיניי למקום הראשון.
  ממליצה בחום על כל אחד ואחד מספריה. דנה היא אחת מכולנו וחברה של כולם יורדת אל העם ונותנת מעצמה מעל ומעבר.
  אני אוהבת אותך דנה, את אלופה בעיניי.

 3. סוחפת אותי בכתיבה שלך לא מניחה לשום ספר עד שאני מסיימת אותו
  פשוט חוויה
  הספר האחרון פלר דה ליס אכן יצירת מופת מרתקת
  מחכה לספר הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *