ברית נישואים / מישל ריצ'מונד

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה. תהנו🙂

השבוע קראתי את "ברית הנישואים" של מישל ריצ'מונד, מותחן נדיר על נושא שבאופן מסורתי שייך דווקא לספרות הרומנטית. מה מחזיק אותנו ביחד? למה אנחנו מתכוונים כשאנו מבטיחים להישאר זה עם זו עד יומנו האחרון? לזוג שלנו, ג'ייק ואליס, תהיה הזדמנות לבדוק את המחויבות שלהם באופן המבעית ביותר.

הוא פסיכולוג, היא עורכת דין, הם יפים ומצליחים, ומתקבלים למועדון אקסקלוסיבי של אנשים כמוהם, רק קצת יותר עשירים, אבל אין להם מושג כמה גבוה יהיה המחיר. האם הם רוצים שהנישואים שלהם יימשכו לעד? האם הם מוכנים לעשות הכל כדי שזה יקרה ולעבור גם את התקופות היותר קשות? כל זוג צעיר היה עונה בחיוב לשאלות האלו, במיוחד כשמצורף אליהן כרטיס כניסה לחוג סילון חלומי עם המסיבות הכי מגניבות בעולם.

ג'ייק ואליס נשבים בקסמו של הספונסר המיליונר שלהם ונשאבים להרפתקה שבשיאה ג'ייק מוצא את עצמו במטוס קל כשחולצתו מוכתמת בדם ואין לו מושג איך בכלל הגיע לשם. גם לנו אין מושג, אבל יהיה מאוד מעניין לגלות. קלישאות כמו "עד שהמוות יפריד בינינו" מקבלות בספר הזה טוויסט מטורף ומבהיל, כי אמנם הזוגות החברים בספק כת הזאת מבטיחים להישאר יחד לנצח, אבל הנצח כאן הוא במובן מוות, וג'ייק ואליס מגלים לפתע שאנשים מסביבם מתחילים להיפרד מהעולם באופן מסתורי ובלתי מוסבר.

זה כאילו מותחן מן השורה, אבל בעצם יש בו משהו מאוד חתרני, כי בשורה התחתונה הוא גורם לנו לבחון מחדש את ההיאחזות הנואשת שלנו במונוגמיה ולשאול את עצמנו, שוב, האם זו אכן הדרך היחידה, או הנכונה.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/f6ibeP

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *