אופל – סיפורו של כריסטיאן / א.ל. ג'יימס

 

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה. תהנו🙂

השבוע קראתי את "אופל (חמישים גוונים  של אופל – סיפורו של כריסטיאן)", הספר החמישי בסדרת הלהיט "חמישים גוונים של  אפור", וליתר דיוק – הספר השני בטרילוגיה השנייה, שהיא בעצם אותו הסיפור, רק שהפעם הוא מסופר מנקודת מבטו של הגיבור, כריסטיאן גריי האגדי.

ב"אופל" גריי ואהובתו אנסטסיה (אנה) סטיל נפרדו וכעת הוא עמל להחזיר אותה לחיקו באמצעות ערימות מזומנים מתובלות בקצת קסם קודר ופרוורטי שלא ניתן להתנגד לו. מפתיע לגלות שמה שיש בראשו של גריי הוא בעיקר חרדות ופחד, האיש הוא פשוט עלה נידף, וזה לא כל כך לא סקסי.

השליט העריץ שעושה באישה שלו כרצונו חייב ללכת, וזה מובן מאליו ואפילו הופך את הספר לאופנתי, בהתאם לגל הפמיניסטי המבורך שמשתלט סוף-סוף על עולמנו. אבל מה שבא במקום השליט הוא די מאכזב.

כל עוד כריסטיאן גריי היה מסתורי, אניגמטי ובלתי מפוענח, דמותו הייתה מושכת עד מאוד והסעירה את דמיונן של נשים רבות  ברחבי העולם. אבל עכשיו, כשמחשבותיו פרושות בפנינו – מה שנותר הוא גבר קצת חסר  ביטחון, שבסך הכל רוצה שיאהבו אותו. חמוד, אבל לא כזה מלהיב.

כך חשבתי לתומי כשקראתי את הספר, ואפילו העזתי לשתף את אשתי היקרה בהרהורים האלה בזמן שעמדנו ברמזור בדרך לארוחת שבת אצל חמותי. "אתה לא מבין כלום", היא אמרה.

מסתבר שמה שקוראות "50 גוונים" באמת רוצות זה לגלות שמאחורי הגריי הקשוח שהן מכירות אכן נמצא בחור רגיש וחסר ביטחון, שרק מחפש אהבה. הטריפ של האישה המודרנית הוא לקלף את מעטה המאצ'ו מעל הגבר שלה ולהגיע אל הבפנוכו הרך והפגיע שלו. אמא'לה.

לך תנסה להבין נשים.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/pgkcxr

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *