תחמנית / טרין פישר

"יש לו ריח של סבון, של חג מולד ושלו, ואני בוכה כמו תינוקת לביטחון הלא מוכר שמעביר בי המגע שלו. אף אחד לא החזיק אותי ככה מעולם. אני לא יודעת אם לברוח או להיאחז בו לנצח."

הספר הזה הוא תענוג אחד גדול. הוא שונה, הוא מטורלל והוא פשוט מעולה. חיפשתי כבר הרבה זמן ספר שישבור את התבנית הרגילה של הז'אנר, טרין פישר עשתה את זה כבר ב"מאד ויין" המלנכולי והעמוק, והיא עושה את זה שוב פה. "תחמנית" הוא ספר עם גיבורה יוצאת דופן, עם אהבה שורפת ומכלה הכל, עם מערכת יחסים שפשוט אי אפשר להתאושש ממנה, ועם המון המון סודות.

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 3 דקות. תהנו🙂

"פגעתי באדם שאהבתי מכול, האדם היחיד שהיה לי, רק כדי לנקום בעצמי. ובסופו של דבר הרסתי את עצמי. דקות חלפו, ואז שעה. רציתי לגשת אליו, ולהתחנן אליו שיסלח לי, להגיד לו שאשים קץ לחיי, אם לא. "

לאוליביה קספן יש אקס מיתולוגי בלתי נשכח ולב שבור. במשך שלוש שנים היא מנסה לשכוח אותו עד שיום אחד היא רואה אותו, את כיילב דרייק, האקס שהבטיח לעולם לא לשוב אליה, האקס שהיא הבריחה בידיה שלה, עומד לידה בחנות תקליטים. לאחר שיחה קצרה אוליביה מגלה שכיילב איבד את זכרונו. היא לוקחת את ההזדמנות לחזור אל חייו בשתי ידיה, ויוצאת למלחמת חורמה כדי לזכות בו שוב. כיילב אמנם נמצא במערכת יחסים עם אישה אחרת, אך שום דבר לא עוצר את אוליביה מלהיכנס לחייו.

אוליביה היא לא גיבורה רגילה. היא קוצנית, היא בועטת והיא לא נותנת לעצמה לזכות במעט אושר. עם ילדות כמו שלה, אין פלא. היא למדה לשמור על עצמה כל כך טוב, שאף אחד לא מצליח ממש להיכנס.

"אוליבר קספן, שנתן לי את שמי, מת, והשאיר אותי עם אוסף זיכרונות רעים ועם בריח על הלב, שרק לו היה המפתח אליו. היה לי תסביך אבא, שחסם את כיילב מלהיכנס אליי."

העלילה נעה בין זמן הווה, כשאוליביה פוגשת בכיילב בחנות ונכנסת לחייו בסערה, וזמן עבר כשאוליביה וכיילב הכירו בקולג'. היה מרתק לקלף שכבה ועוד שכבה כדי להגיע לשורש היחסים בין השניים, כססתי ציפורניים במתח כדי להבין מה אוליביה עשתה שגרם לכיילב להתרחק ממנה במשך שלוש שנים.

"הייתי מפגרת בענייני יחסים. בעטתי ודחפתי והרבצתי לאנשים והעפתי אותם מהחיים שלי, כדי שלעולם לא תהיה להם הזדמנות לפגוע בי."

דמותו של כיילב היא דמות מדהימה. מצד אחד הוא סופר מושך, גבר יהיר ושחצן המוקף מעריצות ומצד שני יש בו כל כך הרבה רבדים וסודות שלא ברור לי עד סופו של הספר מי הוא כיילב באמת.

"כיילב היה הפגם שלי, במבטא הבריטי-אמריקני שלו ובדרך שבה שיחק בכל משחק כדור אפשרי וציטט פילוסופים גדולים. הוא היה כזה ערבוב של קלאסה ושל ספורט, רומנטי ודפוק. הוא שיגע אותי."

הספר מסופר מנקודת מבטה של אוליביה. לטרין פישר יש יכולת מדהימה לגרום לנו לעבור יחד עם הדמויות שהיא יוצרת את כל הרגשות האפשריים, היו רגעים בספר שרציתי לחבק אותה כל כך למרות שלל תכונותייה השליליות אהבתי כל חלק בה. היא דמות מורכבת ומיוחדת מאוד בעיניי.

הספר תחמנית הוא ראשון בטרילוגייה "אהוב אותי בשקרים". הספר הבא יהיה מנקודת מבטה של ליאה, חברתו של כיילב, והספר שיסגור את הסדרה הוא מנקודת מבטו של כיילב. אין ספק שאני מחכה לספר שלו הכי הרבה.

לכל מי שמחפשת ספר שיוציא אותה מהתבנית הרגילה וישגע לה קצת את הראש, מומלץ בחום!!!

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *