שלוש / דרור משעני

"שלוש" הוא ספר מתח לא שגרתי. עברו מספר ימים לאחר שסיימתי אותו והוא עדיין לא מניח לי. הסיבה לדעתי היא הנושאים שאיתם מתמודד הספר – הנגיעה באובדן, הגעגוע והחיפוש הבלתי נגמר באהבה.

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

הספר מספר את סיפורן של שלוש נשים המקיימות קשר עם גבר אחד. הן איבדו משהו בחייהן והוא איבד בעיקר את עצמו. כל אחת מהן מופיעה בפרק משלה, וכשמתקדמים בפרקים מקבלים פרספקטיבה נוספת על הפרק הקודם.

אורנה היא אישה המנסה להתאושש מגירושים קשים. היא אמא של ערן בן ה-9 שאביו שכח ממנו לאחר שהתאהב באישה אחרת ועבר לגור בנפאל עם ארבעת ילדיה וכעת היא בהריון נוסף ממנו. אורנה סוחבת איתה לב מצולק, היא הופכת את ערן למרכז חייה, אך מנסה לצאת מהדיכדוך והזעם על הגרוש שלה ונכנסת לאתר היכרויות על מנת לשנות את מצבה ומתחילה לצאת עם גיל חמצני. גבר גרוש, עו"ד במקצועו. אב לשתי בנות.

אמיליה היא עובדת זרה מלטביה. לאחר שטיפלה כשנתיים בקשיש שאהבה בכל ליבה ונקשרה אליו ואל אישתו, הוא נפטר. היא מתחילה לעבוד אצל קשישה נרגנית אשר ממררת את חייה וגורמת לה לעצבות ולחיפוש אחר משמעות. אמיליה מתחילה לבקר בימי ראשון בכנסיה ומחפשת הכנסה נוספת וכך מגיעה אל עו"ד גיל חמצני, בנו של הקשיש שנפטר, על מנת לברר את זכויותיה.

אלה היא אישה נשואה, אם לשלושה ילדים שבעלה משרת בצבא ולכן נעדר שעות רבות מחוץ לבית, אלה מרגישה שבעלה זנח אותה. כל עול הבית על כתפיה והיא לא מוצאת עניין יותר בנישואיה, אך נשארת נאמנה בשל הפחד לבגוד ולהתגלות. היא מכירה את גיל חמצני בבית קפה בגבעתיים. כמעט בכל בוקר הם נפגשים לקפה.

בסיומו של הפרק הראשון נשארתי ללא מילים.
בפרק השני נכנסתי לעצבות עמוקה.
בפרק השלישי התאהבתי באלה ובדמותה החזקה.

למרות שמדובר בספר מתח שאי אפשר ממש להניח מהיד, הספר הוא בעיקר סיפור עצוב-מריר-מתוק על החיים שלנו. על הרצון שלנו למגע, לקשר עמוק שחודר ללב ומרפא אותו. הרצון למשמעות עמוקה יותר בחיים. ומעל הכל, הרצון לשרוד.
הכתיבה של דרור משעני לא מתיימרת, היא קולחת אך גם עמוקה מספיק כדי לחדור פנימה ללב. ספר מצויין ומומלץ בחום!!!

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *