שלוש אחיות

השבוע קראתי את "רשימת המשאלות האחרונה של אמא", סיפור על שלוש אחיות שכתבה קאתי הופקינס הבריטית.

.

שמונה שבועות אחרי מות אימן מגיעות רוז, דייזי ופלר לקריאת הצוואה. רוז הקשוחה והמוקפדת עובדת בהוצאת ספרים ומתגוררת עם משפחתה בלונדון. דייזי, המספרת, היא אמנית ומורה לאמנות שחיה בצניעות בקורנוול עם צמד חתוליה. בתה לוסי עקרה לאוסטרליה מזמן ושנים שאין גבר בחייה, אחרי שכולם אכזבו אותה בזה אחר זה ונעלמו אל האופק. פלר, האחות הצעירה, היא אשת נדל"ן מצליחה וזוהרת המתגוררת בקליפורניה הרחוקה.

הן לא דיברו זו עם זו כבר שנים רבות, בעקבות איזו מחלוקת עתיקה על דרך הטיפול באימן בערוב ימיה, וממילא גם לפני כן לא היו קרובות במיוחד. הן רק רוצות לחלק ביניהן את כספי הירושה הנדיבה וללכת כל אישה לדרכה, אבל זה לא יהיה כל כך פשוט.

כדי לזכות בכסף המיוחל, שלוש האחיות ייאלצו להתגבר על התיעוב ההדדי ולהיפגש אחת לחודשיים בביתה של אחת מהן לסוף שבוע ארוך, שבמהלכו יהיה עליהן לבצע משימה כלשהי שהטילה עליהן האם. לא ברור מה זה יהיה (בלי ספוילרים), אבל הן יתבקשו לשבור את כל המחסומים שביניהן, לרפא את כל פצעי העבר ולהיות אחיות אהובות ומסורות כמו שצריך. טוב, ככה זה לפחות בתיאוריה.

אבל במציאות יש כאן שלוש נשים קשות ודעתניות במיטב שנותיהן, שאין להן זמן וחשק לשטויות האלו, ובהחלט היו מעדיפות להיות בכל מקום אחר מלבד כאן ועכשיו. בקיצור – אמא צדקה. למה? כי אמא תמיד צודקת!

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון – רשימת המשאלות האחרונה של אמא

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *