קסם בשולי הדרך / אילונה אנדרוז

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 3 דקות. תהנו🙂

ספרי פנטזיה הם אהבה גדולה שלי. תמיד אהבתי סיפורים על קסמים, לחשים ומכשפות. בתור ילדה הייתי נעלמת לא מעט במדור הפנטזיה בספרייה, כל כך כיף לחזור לספרים כאלו גם בגילי המתקדם. שמו של הספר מתאים לו, יש בו כל כך הרבה קסם. סיימתי אותו עם חיוך גדול על השפתיים ולב גדוש באהבה.

לא מדובר בספר פנטזיה רגיל. בספר הזה תמצאו גיבורה אחת יוצאת דופן שהופכת אותו לאחד הטובים והמשובחים שקראתי לאחרונה.

העלילה מתרחשת בעולם דמיוני המחולק לכמה חלקים: "העולם השבור" (כדור הארץ כפי שאנו מכירים אותו), "העולם המוזר" (עולם המקביל לעולם שלנו שאין בו חשמל וטכנולוגיה וכל כולו פועל על קסמים, שם גרים אצילים כחולי דם הנחשבים לבעלי השכלה ויש להם יכולות קסם מוגברים) ו"השוליים" (אזור התפר בין העולם השבור לעולם המוזר, השוליים של העולם המוזר ותחילת העולם השבור. באזור זה יש קסם אך הוא מוחלש, האנשים באזור זה חיים בדלות, נסמכים על מקומות עבודה בעולם השבור ונחשבים כ"פחותים" מהאנשים בעולם המוזר. כוחות הקסם של אנשי השוליים אינם עובדים בעולם השבור).

רוז דרייטון חיה בשוליים. היא עובדת בעולם השבור, נוהגת במכונית, קונה בוולמארט ומגדלת בדוחק את שני אחיה – ג'ורג'י וג'ק. לרוז יש יכולת מיוחדת השמורה רק לאצילים מהעולם המוזר, היא יכולה להפיץ מתוכה כוח לבן אשר יכול להשמיד יצורים ואנשים. גם לשני אחיה יש כוחות קסם – ג'ק יכול להחליף צורה וג'ורג'י מחזיר לחיים יצורים ואנשים שמתו.

מכיוון שלרוז אין מסמכים היא יכולה לעבוד רק בעבודות נחותות, היא מועסקת בעבודה "שחורה" בעולם השבור כמנקה וחיה בעוני, אין יום שלא עובר שהיא אינה מחשבת כמה כסף היא הוציאה וכמה ישאר לה על מנת שיהיה לה מספיק כדי להניח אוכל על השולחן עבור שני אחיה.
רוז חשבה שאם תאמן את כוחות הקסם שלה, היא תוכל לבנות לעצמה חיים טובים יותר, אך במשך כל חייה גברים רצו אותה רק כדי להעשיר את השושלת שלהם. הם ניצלו אותה ואפילו היכו אותה. גברים שהיא רצתה התבררו כנצלנים ואלימים. רוז החליטה עם עצמה שהיא מתרחקת מגברים וסומכת אך ורק על האינסטינקטים שלה.

דקלן קמרין, אציל כחול דם, מגיע אל ביתה של רוז מהעולם המוזר. הוא רוצה לשאת את רוז לאישה. אך רוז למודת האכזבות, מחליטה שאף אחד לא ייקח את עצמאותה ומסרבת. דקלן מגיע בכל יום על מנת לשכנעה. האם הוא יצליח לכבוש את ליבה?

אם לרגע נשים את הפנטזיה בצד, הספר הזה בבסיסו הוא על אישה חזקה ועצמאית שהחיים לימדו אותה לא לסמוך על איש חוץ מעל עצמה, שהלב שלה שבור מאכזבות ותקוות שהתנפצו, שהיא מגדלת לבד שני אחים מגיל צעיר מאוד וכמעט שאין לה על מי להניח את ראשה. כשגבר ראוי סוף סוף מגיע קשה לה להניח לפחדיה, היא מסרבת להוריד הגנות ולתת את ליבה פעם נוספת.

רוז היא דמות מדהימה בעיניי. כמה כוחות יש בה, כמה עוצמות, איזו דמות נפלאה היא. מערכת היחסים שלה עם דקלן נבנית לאט ובצורה הדרגתית והרגשתי שדמותה נשארה נאמנה לעצמה גם כשהיא מתאהבת בדקלן.

הספר כתוב בצורה מרתקת, העלילה מותחת מאוד ואין רגע דל. העולמות השונים מתוארים בצורה חיה כל כך שאנו מרגישים שאנו נמצאים שם יחד איתם. מדובר בספר פנטזיה שמתאים לדעתי לכל אחד, לבני נוער וגם למבוגרים ויש בו סיפור אהבה בלתי נשכח, אחד היפים שקראתי.

"היא נשמה נשימה עמוקה. הכאב היה כה עז, שהיא נאלצה לעצום את עיניה. ואז פקחה אותן והרפתה מהקסם שלה. היא לא עצרה דבר. כל שהיתה, כל שקיים אותה, את כל כולה נתנה, על מנת שדקלן והבנים יוכלו לחיות, היא היתה נותנת עוד לו היתה יכולה."

מומלץ בחום !

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/Vs9tMm

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *