קינג / ט.מ. פרייזר

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

הספר הזה מוגדר כ"מתח חושני" והוא פנטזיה מושלמת ומוגזמת של אי תקינות פוליטית. אבל כמה שהוא דוחה ומכעיס הוא גם מדליק. על רקע קמפיין "גם אני נאנסתי" אני מרגישה מאוד לא בנוח עם ספר שבו הגיבורה אומרת "לא!" אבל בתוך תוכה משתוקקת שהסקס ייכפה עליה ושהגבר האלים, ומניפולטיבי יקח בעלות עליה.

מצד שני, בתקווה שכל הקוראות הן מעל גיל ההסכמה, אין כל רע בלקרוא על מערכת יחסים כזאת בספר. כמו שיש לילדים ספרי פנטזיה על גיבורי על מעופפים (בעקבותיהם ילדים עלולים לקפוץ מגגות) כך זה בסדר גם שיהיו ספרים שמציגים יחסים מסוכנים שכולנו יודעות שלא מומלץ לנסות בבית.

עם זאת, חשוב לי לציין פה כמה אזהרות טריגר. בספר הזה יש:

– אונס והטרדות.

– התעללות בילדים.

– דם, כנופיות ויריות.

– סמים ואלכוהול.

– שפה מאוד אקספרסיבית מבחינת קללות.

– סוף לא פתור!! מי שקשה לה לחכות לספרי המשך שתתרחק עד להודעה חדשה!

אוקיי? אוקיי.

ועכשיו לספר עצמו:

פלו (מלשון פלונית אלמונית) מתעוררת בבי"ח בלי זיכרון של מי היא, מה שמה ואפילו בת כמה היא אחרי שמצאו אותה פצועה בערימת זבל (!). כדי לשרוד היא נאלצת להפוך לזונה ובפרק הראשון היא מגיעה למסיבה שנערכת עבור מנהיג כנופייה שבדיוק יצא מהכלא. המנהיג הזה הוא קינג, שמחצית מהספר מסופר מנקודת המבט שלו ומאוד מעניין לשמוע את הקול של הגבר האלים מבחוץ אבל מיוסר ועדין מבפנים. מערכת היחסים ביניהם מתחילה מעמדה של נחיתות מצד פלו, אבל היא לא מוותרת ובהדרגה צוברת כוח וביטחון מול קינג ואף מרשה לעצמה להתאהב בו. בסוף הספר יש טוויסט ענקי ואז אחרי ההנחתה הזאת הספר מסתיים במתח!

לסיכום: העלילה לא הכי אמינה אבל הכתיבה מאוד זורמת ומהנה והתרגום, בשונה מהרבה ספרים בז'אנר, מעולה. אני מצפה בקוצר רוח לספר ההמשך.

ציון: 7

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/dKw41N

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *