קולו של ארצ'ר / מיה שרידן

★★★★★

ז'אנר: דרמה רומנטית

חלק מסדרה: לא

קיים בעברית: כן, תורגם ע"י הוצאת א(ה)בות

 

 

אז באיחור לא כל כך אופנתי, גם אני קראתי את הספר המהמם (!) קולו של ארצ'ר.

כיף לי לומר שלמרות שאחת החברות הטובות שלי לא אהבה את הספר ולא הייתה אופטימית במיוחד לגביו אני דווקא חשבתי הפוך ממנה ומצאתי את עצמי נופלת ונסחפת לסיפור האהבה הלא שגרתי, הכן והמרגש של ארצ'ר הייל וברי פרסקוט.

הסיפור השונה, האהבה חסרת הגבולות, הטרגדיה הלא מתאמצת והאנטי גיבור הפכו את הספר הזה לפנינה של ממש ולסיפור יחיד מסוגו.

הספר נגע בי, ריגש אותי, סיקרן אותי וגרם לי לפתוח את הלב ולראות מעבר, לראות את האנשים ה"שקופים", אלה שלא עומדים בראש החברה, אך עדיין נמצאים לידנו, בדיוק כמו שקרה לאנשי העיירה הקטנה פיליון, שם הספר מתרחש.

הספר נקרא בשפת המקור, אנגלית, אך קיים בעברית ותורגם ע"י הוצאת א(ה)בות.

ברי פרסקוט, האישה הרגישה, האמפתית ואחת הדמויות הכי מקסימות שקראתי עליהם, מגיעה לעיירה פיליון, עם כלבתה המתוקה פיבי, על מנת לנסות להתנתק, למצוא שלווה ולברוח מטרגדיה נוראית שקרתה לה לפני כשישה חודשים. ברי סובלת מפלאשבקים מייסרים ו

כואבים שרודפים אותה ומעלים שוב ושוב, בכל בוקר, את זיכרון הלילה הנורא ההוא, בו איבדה את אביה.

Every morning the flashback came, and every evening I felt stronger again.

כאשר ברי מגיעה לעיירה הקטנה, היא מופתעת למצוא אנשים נחמדים וחמימים, קבלת פנים אוהבת משכנתה המבוגרת אן ועבודה כמלצרית בדיינר מקומי שמנוהל ע"י זוג מקסים ואוהב.

במפגש מצחיק מחוץ לסופר, היא נתקלת בארצ'ר הייל בעל השיער הארוך,

 הזקן העבות ומתבודד העיירה. מיד כשברי פוגשת בו היא מרגישה אליו משיכה בלתי מוסברת ומתחילה לברר עליו פרטים מכל אחד שמוכן לנדב פיסת מידע.

לארצ'ר היו חיים כל כך מורכבים, עצובים וטרגיים. גם הוא עבר אירוע מכונן ונוראי בגיל שבע, טרגדיה מזעזעת שהשאירה בו צלקת נפשית ופיזית ומנעה ממנו לפתח קשרים עם העולם מסביבו ובעצם השאירה אותו תקוע רגשית בגיל שבע.

ארצ'ר חי לבד, בבית שהיה של דודו אשר גידל אותו ונפטר לפני מספר שנים. הבית מרוחק מהעיירה, מרוחק מציוויליזציה ובעיקר רחוק רחוק מכל האנשים שלא רוצים שום קשר איתו.

I was a freak. I was out here alone and isolated for a reason–I was to blame for so much tragedy, so much pain. I was worthless.

כפי שקורה בהרבה עיירות קטנות, כולם קשורים לכולם וכך יצא שלארצ'ר יש היסטוריה ארוכה וסבוכה עם טרביס הייל, בן דודו הקנאי והתחרותי ועם אמו של טרביס, ויקטוריה הייל, שנחושה בדעתה להרוס את ארצ'ר ולגרום לו "לשלם" על הטעויות שעשה כילד.

לאחר שסבל כל חייו מהאנשים סביבו, ארצ'ר ספקטי וחשדן לגבי כל אחד שמנסה להתקרב אליו ולכן כאשר ברי מנסה לפתח איתו קשר ידידות הוא לא עושה לה חיים קלים וגורם לה לעבוד קשה על כל חיוך שהיא מקבלת ממנו.

He stared at me. And then his face did something miraculous. It broke out into a grin.

סיפור ההכרות והאהבה שלו ושל ברי לא היה דומה לשום דבר שקראתי. ארצ'ר בעצמו הייתה דמות כל כך שונה ומיוחדת ונהניתי ללמוד להכיר אותו דרך העיניים של ברי ואט אט לקלף ממנו שכבה ועוד שכבה.

"You are a real person, Archer. You're the best person I know"

האהבה שלהם הייתה כל כך מדהימה ואמיתית. הם סחפו אותי איתם, הכניסו אותי לעולם שלהם, ריגשו אותי, נגעו בי עמוקות והכאב שהיה שלהם היה גם שלי.

We communicated a thousand words, without a single one being spoken.

אחד הדברים שהכי כובשים אותי בספר הוא אמינות. כאן, היה ניתן להרגיש זאת מהמילה הראשונה. מיה שרידן עשתה עבודה פנטסטית בתיאור כל דמות בנפרד והמיזוג שלהם יחד.

I didn't know enough to dream you, Bree, but somehow you came true anyway.

הסופרת הצליחה להעביר לקוראים כל רגש וכל כאב שהדמויות חוו ובעיקר אהבתי את העובדה שהמכשולים והבעיות שהיו ביניהם היו ריאליסטיים ומתאימים למצב בו הם היו.

How do you teach a man who has lost everything, not to fear it happening again?

היו מספר סצנות בספר שגרמו לי לצמרמורת ואני בטוחה שלא אשכח או

תן.

הכימיה והמשיכה המינית בין ברי וארצ'ר גם היא הייתה מעולה ונהניתי לקרוא את הסצנות האינטימיות ביניהם, אם כי, לקראת הסוף, הסופרת נפלה מעט לקלישאות הז'אנר בתחום הזה.

לסיכום, הספר הזה היה אחד היפים והשונים שקראתי. זהו לא סתם עוד ספר תבניתי מהז'אנר אלא ספר על מסע של אדם אחד יחיד ומיוחד, ספר על קבלת השונה וספר שחשוב לכל אחת לקרוא אותו!

אם עוד לא קראתן, עכשיו זה הזמן.

תודה לענת המדהימה שאהבתה לארצ'ר גרמה לי לקרוא את הספר הזה ושליוותה אותי במהלך הקריאה 💘

5 כוכבים 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *