פרויקט שיקום

השבוע קראתי את "צעדים קטנים של אהבה" של קתרין סנטר, שמספר על מרגרט המסכנה, שברגע שאמור להיות המאושר בחייה מתרסקת בתאונת מטוס איומה. זה קורה כי בן זוגה של מרגרט, צ'יפ, הוא טייס חובב, רגע לפני קבלת הרישיון, שמכין לה הצעת נישואין משקעת במיוחד – טיסה מעל אגם קסום שעל גדתו נכתב בגדול: "התינשאי לי?" וטבעת ענקית שעוברת במשפחתו בירושה.

.

וזה עוד לא הכל: בבוקר ההצעה מרגרט זוכה בעבודת חלומותיה, ג'וב מופלא שהייתה בטוחה שנמצא קצת מעבר לכישוריה, אך ניתן לה כי הבוסים מאמינים בה ובמה שלמדה בבית הספר למנהל עסקים – והם צודקים, מרגרט היא באמת כוכבת של החיים, יפהפייה, מוכשרת, חכמה, מצחיקה ופשוט נהדרת בכללי. אבל עכשיו, בגלל טעות נחיתה מטופשת של צ'יפ הבלתי מנוסה, כל חייה עולים בלהבות.

מרגרט יוצאת מההתרסקות כשבר כלי מוחלט. גבה שבור, פניה היפות מושחתות, גופה שרוף וכואב. ואם לא די בכך, צ'יפ עלוב הנפש מאבד את זה לגמרי והופך לאלכוהוליסט מביך המקונן על מר גורלו ועל כך שהרס לאהובתו את החיים, ולא מצליח להרים את עצמו ולהיות שם בשבילה באמת.

מצד שני, מרגרט תוכל להתנחם באחותה קיט, שחוזרת לחייה מניו יורק אחרי נתק ממושך, ובמיוחד  בפיזיותרפיסט הקשוח אך מתוק להפליא איאן, בעל המבטא הסקוטי המשעשע והסקסי להחריד. דרך ארוכה לפניה, מסלול ייסורים ממושך שכולו עליות ומורדות, שחוק ודמע. בעצם, בינינו, "צעדים קטנים של אהבה" הוא יותר צעדים קטנים של שיקום – אבל העיקר שהוא הולך בדרך הנכונה.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון –צעדים קטנים של אהבה

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *