פעורי פה

השבוע קראתי את "אולטריס ארוטיקה", קובץ סיפורים של הסופרת הפמיניסטית הנערצת אנאיס נין, שיצא רק ב-2016 (נין הלכה לעולמה ב-1977) ואחד מהם, "החיים בפרובינסטאון", לא פורסם מעולם. יש כאן זכות גדולה למפגש עם טקסט נדיר של אחת מכותבות האירוטיקה הגדולות של המאה ה-20.

נין הצרפתייה בילתה את רוב חייה הבוגרים בחלקים שונים של אמריקה, ו"החיים בפרובינסטאון" עוקב אחר שורת אפיזודות חושניות למדי המתרחשות בעיירת החוף המנמנמת במסצ'וסטס, שכאן מתגלה כמקום של חופש מיני מלבלב ויצירתי.

התמונה הראשונה שנין מציירת לקוחה מחייה של מודליסטית עירום לציירים. שמה יצא עד לאמני הווילג' בניו יורק, היא אלילה אמיתית, אבל מה שזוכרים ממנה במבט ראשון הוא הפה החושני הענק שלה, שהיא מדגישה בשפתון אדום כדם, בולט כל כך מול חיוורון הפודרה שעל פניה.

המודליסטית של נין, בטח כבר הבנתם, אינה אדם מאופק הכובש את יצרו – בכל לילה היא מבלה עם גבר אחר, ופשוט נהנית מהחיים כמו שרק היא יודעת. רק גבר אחד לא נכנע לקסמיה – השכן, חתיך מרשים ממוצא פורטוגלי, קפטן של יאכטה לתיירים. הוא שומע מה היא עושה בלילות, הוא יודע הכל, הוא מקשיב לקולות ומדמיין את המעשים, אבל לא מעז להתקרב.

המודליסטית יודעת שכדי לזכות בשכן החתיך היא תיאלץ לקחת הפסקה משרשרת הגברים הרגילה שלה, היא גם יודעת שהוא שווה את המאמץ. בדרך, השפה הארוטית של אנאיס נין לוקחת את מעשה האהבה לרמה אחרת לגמרי. היא תשאיר אתכם פעורי פה – מילולית לגמרי.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון – אולטריס

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *