פילוסופיה זה הכי רומנטי / רן בן-נון

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

עונת חופשות החורף הביאה אותי לחשוב על החופשה שאני הכי אוהב: בים המלח. בכל שנה אנחנו נוסעים לשם, ל-12 יום, לא פחות.

איך אפשר לבלות 12 ימים תמימים ורצופים בים המלח? כבר מזמן הפסקתי לספור כמה פעמים שאלו אותי את השאלה הזאת, והתשובה שלי מאוד פשוטה: איך אפשר לא? ועוד שאלה נשאלת: מה לעזאזל אתם עושים שם 12 יום רצוף? ולשאלה הדרמטית הזאת יש תשובה אחת בלבד, חדה ומהדהדת:

כלום.

הדרך האמיתית לבילוי מול ים המלח היא בהייה. אמיתית, רצופה, מדיטטיבית. איכשהו תמיד קורה שהסצנה הזאת מביאה אותך להרהורים הכי פילוסופיים שיש וגם לשיחות הכי עמוקות. מול המים האלה ניהלנו את הדיונים הזוגיים והמהותיים הכי חשובים שלנו, שיחות יחסינו לאן שלקחו אותנו לדרך חדשה, או גרמו לנו להמשיך להאמין בצדקת הדרך הישנה. משהו בנוף ובאוויר, אולי אלה אדי הברום, בתוספת אינסוף הזמן הפנוי והראש הנקי והצלול, מביאים לשיחות הללו, שאינן דומות לשום דבר אחר מחיי היומיום.

שיחות על החוף בים המלח, גם אם הן עלולות לפעמים להיות קשות ונוקבות, לוקחות אותך למקומות שדיבורים יומיומיים רגילים לא יביאו אותך אליהם לעולם. לא פעם מצאנו את עצמנו מתעכבים על משמעות החיים, באמת, בשיא הרצינות. האם יש בילוי זוגי נעים יותר משיחה על משמעות החיים? תקראו לי מוזר, אבל אני חושב שלא. פילוסופיה זה הכי רומנטי, באחריות.

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *