עיר של בנות / אליזבת גילברט

עיר של בנות / אליזבת גילברט
מאנגלית: קטיה בנוביץ'
עורכת: יעל ינאי
כנרת, זמורה, דביר הוצאה לאור
נקרא בפורמט דיגיטלי
באפליקציית עברית

זהו סיפור חוצה זמנים, על חלומות שמתגשמים כנגד כל הסיכויים, כשנקודת ההתחלה היא כזו שלא מבשרת טוב, המאבק וההשתדלות לצמוח מתוך מציאות אשר נקבעה מראש היא קשה וקשוחה והדרך אותה עוברת הדמות היא דרך חתחתים.
יחד עם זאת, מדובר בספר קליל ומצחיק, השפה בה הוא כתוב היא אנטיתזה לתוכן, החיוך מתוח על הפנים מהמילה הראשונה.

זהו רומן רומנטי ואירוטי מיוחד במינו, סמטאות ניו יורק ורחובותיה פרושות יצרים אמנותיים לאחרים ומתובלים בקסם במארג ייחודי ביותר.
נערות שעשועים, ענן הסיגריות מיתמר ברקע, מוזיקה ואומנות הבימה, דמיינו לכם…

הסיפור מתואר מפיה של ויוויאן כאשה מבוגרת אל אנג'לה הצעירה, בשפה צעירה וזורמת כשמעלה את זכרונותיה היא מתארת את עלילותיה כביוגרפיה אישית ומרגשת.

בשנת 1940, ויוויאן מוריס בת התשע־עשרה נזרקת ממכללת וסאר בה למדה בפוקיפסי, ניו יורק וזאת בשל ציונים והישגים נמוכים, הבחירות אותן לוקחת ויוויאן נעשו בקלות דעת, אך היא נכונה לשלם את המחיר.

כשהיא עוברת לגור אצל דודתה המנהלת תיאטרון מפואר במנהטן, ניו יורק אך גם ישן ובלוי, היא נסחפת אל תוך עולם מוגזם של מחזות זמר קומיים, אינטריגות של סקס תמורת הגשמה עצמית שם מצאתי את עצמי לא פעם מתבוננת מהצד ואומרת: "איזו דמות אמיצה" וגם "איפה לעזאזל השכל שלה?"

על אותה במה מחבקת אך גם מפוקפקת לעיתים, היא מנהלת מערכות יחסים רבות, שונות ומגוונות, חלקן מטורפות וחסרות רסן ומסע לאור חיים שלמים עד הנקודה בה היא מפיקה לקחים רבים וטובים, כאלה ששווה לחיות עבורם ולמות בגללם.

תוך כדי הקריאה חשתי כאילו נכנסתי אל תוך הספר, שאפתי פנימה את סיפור חייה של הגיבורה עד הריאות ברגעי הצחוק ונשפתי החוצה גם ברגעי עצב.

מדד הטישו : 3
מדד תשוקה : 2
מדד מתח : 1
מדד רומנטיקה : 3

הסיפור מסופר בגוף ראשון, אהבתי את הכתיבה הקולחת, התרגום עבד לי מצוין, עם זאת השילוב של רומן מעט הסטורי ומעט עכשיווי אותי מעט בלבל, חשבתי שהאורך היה קצת יותר מדי עבורי, התחיל טוב… מעט נמרח והסוף- וואו! שמחתי שצלחתי עד סופו על אף מספר קטן של טעויות כתיב.

זהו, קצר וקולע, ללא ספויילרים, זה מה שחשבתי.
רוצים לעבור חווייה כזו כמוני?
אני שולחת לכם המלצה חמה!

 

מעניין אתכם? בואו לקרוא פרק ראשון כאן – עיר של בנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *