עוד ביקשה נפשי / ליאת נוקד-וינדר

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

ארבעה מורי תיכון נפגשים כל הפסקה לעשן בפינה שלהם והעלילה נחלקת ביניהם תוך תשומת לב שווה לכל דמות וסיפורה:

איריס – מורה שמנה ומתוסכלת לתנ"ך. יש לה 3 ילדים שלא שמים עליה ובעל אדיש ש-"נשרך אחריה כמו ריח רע, מזכיר החלטות ישנות שאבד עליהן כלח"

צליל – לשעבר צילה, מורה ותיקה למתמטיקה שבעלה הכניס את המאהבת להריון ועזב אותה. היא נולדה ברוסיה וירשה מהוריה קיפאון רגשי ואובססיית ניקיון. בן אחד שלה לא מדבר איתה ובתה העו"ס מטפלת בה ויזמה את שינוי השם.

אפרת – דתל"שית סוערת שמלמדת תאטרון ומנסה להיכנס להריון. משפחתה דוחה אותה ואת בן זוגה בגלל שהם חיים בחטא ומסופר איך איבדה את אלוהיה בעקבות השואה ונפילת בן-דודה.

דורון – מורה מזרחי להיסטוריה שגדל בפנימיות אחרי מות אביו. אמו והמשפחה החמה במושב לוחצים עליו להתחתן ואף חושדים שהוא הומו, אבל מסתבר שהוא פשוט מחכה לבחורה הנכונה וסובל מרגשי אשם על שלא הציל את אביו.

לכאורה מדובר בחלוקה קצת סטריאוטיפית של הדמויות. אלא שהן עגולות ומפתיעות בזכות עלילות משנה מעניינות ומעוררות אמפתיה. הדיאלוגים בין המורים מתובלים בפלפל והומור וממש מצאתי את עצמי צוחקת מדברים שדורון ואיריס, הציניים שבחבורה, אמרו. מדובר בספר ישראלי מאוד וערכי מאוד. התחרות בה כל אחד מהמורים נדרש להוביל עם תלמידיו פרויקט חברתי מרגשת ומחממת את הלב.

מדובר ברומן "אשכול נבואי" נחמד וקצר שכיף לקרוא. מומלץ במיוחד למורים!

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/JtfKh3

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *