עברו אונס ומפנטזות אונס?

מה גורם לניצולות של תקיפה מינית להימשך לארוטיקה אפלה?

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

אף אישה ובמיוחד לא נשים שעברו את הגיהנום המבזה, הפוצע וכותש הנשמה שנקרא אונס לא רוצה להיות שוב קורבן של אלימות מינית.

נשים מפנטזות על אונס

למרות זאת, לפי מחקר משנת 2009 (הרבה לפני שחמישים גוונים פרץ לחיינו), ל-62% מהנשים יש פנטזיות על אונס. החוקרים חושדים שהמספר האמיתי הוא למעשה הרבה יותר גבוה, אבל נשים רבות – במיוחד אלה שמגדירות את עצמן פמיניסטיות – מתביישות להודות שמדליק אותן לדמיין גבר כופה עליהן יחסי מין. המחקר שנערך בקרב סטודנטיות גם הראה שפנטזיה יכולה להיות דבר מאוד מורכב. 9% מהנשים דיווחו שיש להן רתיעה מוחלטת מפנטזיות על אונס, 45% אמרו שיש להן רק משיכה לעניין, והרוב – 46% הסבירו שהן חשות גם רתיעה וגם משיכה לפנטזיות כאלה.

אבל אצל ניצולות אונס בדרך כלל יש לפנטזיה טוויסט. נכון, זר כהה וגבוה חוטף אותך ואתם דוהרים אל ארמון בו הוא מבצע בך את זממו בעודך מתנגדת בכוח (אבל הוא חזק יותר). ואז מגיע המפנה: בסיומו של האקט האלים שהפחיד ועינג אותך כמו רכיבה ברכבת הרים, הוא מנשק אותך ברכות ואת מתאהבת בו והופכת למלכה שלו.

שחרור מהטראומה

פנטזיות אונס כזאת יכולה לספק שחרור מהטראומה של האונס שהתרחש בעולם האמיתי בו לא היו שם נשיקות רכות ואת לא הפכת לשום מלכה. הפנטזיה היא דרך "לשכתב" את ההיסטוריה דרך חוויה דומה אבל חיובית ועם סוף טוב. בפנטזיה את לא יכולה להיפגע ולא מרגישה את האימה. הפחד וחוסר הוודאות מוחלפים באסוציאציה ארוטית בריאה ומרפאת.

חייבים להדגיש שזאת לא הדרך הבלעדית לעבד טראומה. לכל אחת יש את הדרך שלה ורצוי מאוד לעשות את ההחלמה הפסיכולוגית בליווי של אשת מקצוע. אבל עבור לא מעט נשים הפנטזיה עוזר להן להרגיש תחושה של שליטה. בפנטזיה את מחליטה מה יקרה בכל שלב ומתי את רוצה להתעורר מהחלום בהקיץ כדי לחזור למציאות.

איך כל זה קשור לספרים, המלצות ועוד – בפעם הבאה.

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

2 תגובות בנושא “עברו אונס ומפנטזות אונס?”

  1. אין שום חשיבות לפנטזיה של אנשים!!! זה עניין אישי שלא מעיד על שום כוונה מעשית ולעסוק ב פנטזיות של אנשים זה טמטום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *