ספר VS סדרה: סיפורה של שפחה

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה אחת. תהנו🙂

סדרת הטלוויזיה "סיפורה של שפחה" נשארת במובנים רבים נאמנה לרומן הדיסטופי של מרגרט אטווד. גם הסדרה וגם הספר מספרים את סיפורה של חברה שכופה על נשים פוריות, המכונות שפחות, ללדת ילדים עבור גברים בעלי כוח ונשותיהם העקרות בשל מגפה. אבל אטווד כתבה את הספר על מכונת כתיבה בשנת 1984; הרבה השתנה מאז, גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה חברתית.

הסדרה עודכנה כדי לשקף את החברה של זמננו. יש בקאסט דמויות שחורות וגאות, הדמות הראשית, ג'ון-אופרד, יוצאת לרחובות כדי להשתתף בצעדות של נשים. ולכולם יש טלפון חכם לפני המהפכה. שינויים אחרים הם יותר לוגיסטיים או קולנועיים מטבעם: סרנה ג'וי צעירה מכפי שהיא בספר, ואופרד מרדנית והרפתקנית יותר.

אופרד של הספר הרבה יותר נואשת וצייתנית מזו של הסדרה ואין לנו פלאשבקים לעבר שלה כצעירה היפסטרית שיראו לנו מי היא הייתה באמת לפני שנכפו עליה חיי שפחה. היא ושאר הדמויות מעוררות הזדהות רבה יותר ובעולם אכזר ומנוכר כמו זה שמתואר בספר ובסדרה ההזדהות הזאת נותנת לסיפור לב.

בנוסף, הסדרה פשוט מהממת מבחינה ויזואלית. משחקי הצבעים, צילומי הנוף והתקריבים על העיניים מלאות ההבעה של הדמויות מעניקים חוויה אסתטית מרגשת.

לסיכום: אם יש לכם זמן רק לדבר אחד – צפו בסדרה. היא רלוונטית יותר ולכן גם חשובה יותר.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/zbFsJo

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *