נשיקה ראשונה

השבוע קראתי את "סקס", האנתולוגיה בעלת השם החד-משמעי של הוצאת "תשע נשמות" האיכותית והנחשבת, שמנסה ליצור אלטרנטיבה ראויה, מעניינת יותר, לספרות הארוטית ה"רגילה" של התעשייה המסחרית השגרתית. יש כאן 26 סיפורים של סופרים ישראליים עכשוויים, טובים יותר או פחות, סקסיים פחות או יותר, ובהחלט שונים מהמקובל בז'אנר בדרגות מגוונות של תעוזה.

ההתחלה, נעים לגלות, ממש מצוינת. את "סקס" פותח הסיפור "26-27-28" של מעין בן הגיא הנפלאה, שלקוח הישר מההווי המיוזע והמהביל של תרבות המתנדבים בקיבוצים, אבל מצליח לחרוג מהקלישאות  העתיקות שלה וליצור מתח מיני אמיתי, מהודק, בוער על אש קטנה וממתין להתפרץ בחוסר שליטה.

שלושת המספרים שבכותרת הסיפור מתייחסים למספר הבריכות שהגיבורה שוחה מול בני הזוג שמבשלים עבורה את ההתנסות המינית הראשונה בחייה הצעירים. זה קורה ימים ספורים אחרי הנשיקה הראשונה שלה, עם מתנדב בריטי מקסים, כמובן, שלא עלתה יפה, פשוט כי גיבורתנו הייתה שיכורה כלוט והקיאה את נשמתה בו במקום, למרבה האכזבה. לא כך היא דמיינה שזה יקרה, ממש לא. אבל רגע, הנה מגיעה חוויה מתקנת.

עם בני הזוג, צעירה מקומית וחתיך זר ומסתורי, זה הולך ומבשיל מאליו, עולה ותוסס בין הגופות הלוהטים והנוזלים הדביקים של ימי הקיץ. הנערה חוקרת את גופה של הצלע הנשית במשולש לא פחות מאשר את חלקיו החלקים של הגבר, והמוח הקורא נכנס ללופ – איזו חוויה אדירה זאת, שהפעם הראשונה שלך היא עם שני המינים.

אבל זה טוב או רע? מה שבטוח, זה מסעיר, מרטיט ומעורר מחשבה.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון  – סקס

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *