מרושעת – ג'ניפר ארמנטראוט

"ידו אחזה בעורפי והחזיקה אותי במקומי, אך לא התכוונתי ללכת לשום מקום. מאחורי הלהט שבעיניו הסתתר עצב כה רב שנגע בליבי, ורציתי למחוק אותו, לקחת אותו ממנו. "

"מרושעת" הוא הספר הראשון בטרילוגיה "העולם שמעבר" , טרילוגיה שמשלבת פנטזיה ורומנטיקה , שילוב שאהוב עליי במיוחד.

אייבי מורגן היא סטודנטית בת 22 החיה בניו אורלינס. היא אמנם נראית כמו בחורה רגילה , אבל היא למעשה ציידת של יצורים הנקראים בני פא , יצורים שאחראים לכך שליבה כבוי בשלוש שנים האחרונות לאחר שאיבדה את הוריה ואת בן זוגה. אייבי היא חלק מארגון סודי שנקרא "המסדר" והיא מסכנת את חייה מדי ערב כדי לנקום את האובדן שהיא חוותה בחייה.

רן אוונס הוא איש מסדר חדש שהגיע לניו אורלינס , הוא נכנס לחייה של אייבי בסערה. הבחור עם העיניים הירוקות שרוצה להוציא את אייבי מהתרדמת הרגשית שהיא שרויה בו בשנים האחרונות,  האם הוא יצליח לאחד את פיסות ליבה השבור?

"זזתי כאילו הייתי שרויה בערפול חושים ופילסתי את דרכי בתוך המים. וכשהלכתי בעקבותיו של רן אל הטנדר שלו, כבר לא ידעתי מה היה מסוכן יותר – בני פא או רן, מפני שלשניהם היה את הכוח לגרור אותי אל התהום."

כשמתגלה לאייבי ורן שיש פרצה שיכולה לגרום לעולם החיצוני לחדור לעולם של בני אנוש הם יוצאים למסע הישרדות שישנה את חייהם לעד.

"מרושעת" הוא ספר רומנטי להפליא, נהנתי מאוד לקרוא את החלקים של המשיכה הבלתי נגמרת בין אייבי לרן, דמותו של רן היא דמות נהדרת, מעניינת ומסעירה, האהבה והדאגה שלו לאייבי ריגשו אותי מאוד. הספר דווקא נכשל מעט בחלקו השני, בתור ספר פנטזיה, מדובר בספר בינוני בלבד. מפאת ספויילרים לא אוכל להרחיב אך אציין רק שהסופרת לא הצליחה לשכנע אותי לגבי היכולות של אייבי בתור ציידת של יצורים עם כוחות קסם חזקים בהרבה משלה, ובנוסף העלילה עצמה היתה מעט דלה.

למרות הכל, "מרושעת" מסתיים במתח רב , שלא מאפשר שום דבר מלבד להמשיך לספר הבא בטרילוגיה ("ארורה") כדי להבין מה עלה בגורלם של אייבי ורן וארגון המסדר.

"הרגשתי שמיתרי ליבי היו כמו חוטים השולטים בבובה. הם החלו לרקד ולרעוד ברגע שראיתי אותו. הוא שלי. אלה המילים שעברו במוחי ותנוכי אוזניי החלו לבעור. אבל זה היה נכון. כשטיפסתי באיטיות במעלה המדרגות, ידעתי ללא ספק שהוא היה שלי."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *