לה דולצ'ה ויטה

השבוע קראתי את "איטלקית למתחילים" של קריסטין הרמל, המספר על קט קונלי, בת למשפחה אירית מניו יורק, שרגע לפני יום הולדתה ה-35  עוזבת את האיש שאיתו היתה אמורה לבלות את שארית חייה, הגבר האידיאלי, כי היא פשוט לא מאוהבת בו – איזו סיבה מוזרה.

.

רגע לאחר מכן אחותה הצעירה, בקי, מתחתנת וקט המסכנה נופלת קורבן להצקות אינסופיות וכמעט נשברת. אבל אז היא פוגשת את מייקל, בעל המסעדה האיטלקית שבה נערכת קבלת הפנים – 1.85 מ' של גבריות כובשת.

קט הגבוהה, בעלת הלוק הדרמטי (בניגוד לאחותה הג'ינג'ית הקופצנית), איבדה את אמה כשהייתה רק בת 12. האם נעלמה לחמש שנים, חזרה לשלושה חודשים ואז נפטרה במפתיע. קט נאלצה לקחת אחריות ולתפקד כאמא קטנה, וגם היום היא רואת חשבון מסודרת שנמצאת במקום האחרון בסדר העדיפויות של עצמה.

כשקט הייתה בת 22 היא בילתה קיץ קסום ברומא, מולדתה של אמה, והכירה את האהבה הגדולה של חיה, פרנצ'סקו, לפני שהייתה חייבת לחזור לניו יורק כדי לדאוג לאחותה ואביה, כפי שעשתה כל חייה. עכשיו השניים מדרבנים אותה לחזור לביקור בעיר הנצח. אחרי הכל, זה הזמן שלה, אבל מי יהיה הגבר שלה, אם בכלל? פוטנציאל ההסתבכות וההתלבטות פה כמעט אינסופי.

"איטלקית למתחילים" מציית לכל כללי הז'אנר הרומנטי, עם הנשיקות הכי קסומות והרגעים הכי מתוקים, אבל כמו בלהיטים הגדולים שלה, "כשניפגש שנית" ו"החיים שנועדו לי", הרמל היא מספרת כל כך מיומנת, שזה בכלל לא מפריע לנו, ואנחנו נסחפים אחרי הקסם בהנאה עצומה.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון – איטלקית למתחילים

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *