כאוס – ל'. ג'יי. שן (ליהי שן)

 "אהבה היא כמו לטבול זה את זה בדלק ולהישרף יחד. כמו לרקוד בטירוף בחושך ולהסתכל על כל האורות הבוהקים שלה. אהבה היא כמו להתפלל לעוד אויר כשהריאות שלך כבר מלאות"

"כאוס" הוא הספר השני שתורגם בסדרת "חטאיו של הקדוש" . את הספר הראשון – "מרושע" אהבתי מאוד והתאהבתי בכתיבתה השנונה והמיוחדת של ליהי שן. דמותו של וישס היא אחת הדמויות המיוחדות והשנונות שנכתבו אי פעם בז'אנר לדעתי. הייתי בטוחה ש"כאוס" לא יפול ממנו, אך סיימתי את הספר בתחושות מעורבות. מצד אחד לספר יש עדיין את הייחודיות הנהדרת של ליהי. הוא שנון, שונה, ומהנה. ומצד שני, לא הצלחתי להתחבר אל דמויותיו הראשיות בגלל בעיות אמינות גדולות בעלילה, לאורך כל הספר.

דין קול הוא בחור עשיר ומצליח. יש לו משפחה אוהבת, חברי ילדות שמעורבים בחייו, אך למרות הצלחתו בכל ערב הוא מבלה עם בחורה אחרת והוא לעולם לא מתחייב. מי שמכיר אותו היטב יודע גם שהוא מכור לאלכוהול ולגראס.

יותר מהכל דין הוא גבר שעשה בחירה שעלתה לו יותר ממה שהוא שיער בחייו. דין בחר באחות הלא נכונה. בתקופת התיכון הוא התחיל לצאת עם מילי (דמות מהספר מרושע), במשך כשנה, למרות שליבו היה שייך דווקא לאחותה רוזי.

"העור שלו היה חמים למרות המים והייתי זקוקה לעוד ממנו. הוא רצה לתת לי אותו. כל גופו אמר את זה. שר את זה. צעק את זה מגג האחוזה המפלצתית הזאת. לא נאמרה אף מילה, וזה רק העצים את שפת הגוף שלנו. כימיה מסוכנת, הוא הזהיר.

תברחי רוזי."

רוזי היא בחורה חולה. יש לה סיסטיק פיברוזיס והמחלה הזו מגדירה אותה כמעט כל חייה. אך למרות הכל רוזי לא נכנעת למחלה, היא גרה בניו יורק , היא עובדת והיא עצמאית, ואפילו מתנדבת ביחידת הפגים בבית חולים. אמנם המחלה שלה מגדירה אותה אבל היא לא מנצחת אותה. יום אחד כשהיא עולה במעלית היא עולה יחד עם דין. הבחור שיצא עם אחותה. הבחור שרוזי לעולם לא תוכל לקבל. אך מה עושים כשהמשיכה בין שניהם לא מניחה להם לרגע ?

הספר מסופר מנקודת מבט ראשונה של דין ורוזי לחילופין, והוא נע בין זמן הווה לזמן עבר, לפני כ 11 שנים בתקופת התיכון כשרוזי ומילי גרו בטודוס סנטוס שבקליפורניה.

המשיכה בין דין לרוזי היא עוצרת נשימה, הדיאלוגים ביניהם שנונים ומקסימים, יש משפטים שלמים שקראתי שוב ושוב כי היו כל כך מפעימים שהייתי חייבת לעצור כדי לספוג אותם לתוכי, אך הספר הזה נופל לצערי באמינות שלו . יש דוגמאות רבות לאורך כל הספר : הסיבה שדין יוצא עם מילי מלכתחילה. דין מסביר לנו שהוא מגן על החלשים ומכיוון שוישס מתעלל במילי לאורך כל התיכון דין יוצא איתה על מנת להגן עליה. ביום שבו דין מגיע כדי לצאת עם מילי בפעם הראשונה רוזי פותחת לו את הדלת. הוא מרגיש שרוזי היא אחרת, ושגופו נמשך אליה בעוצמות אחרות מאשר המשיכה למילי אך מכיוון שמילי מגיעה ומחבקת אותו הוא יודע שרוזי לעולם לא תצא איתו (בגלל חיבוק ??(. יותר מזה, במשך כל השנים שהם חיו בנפרד דין מעולם לא שכח אותה, הוא אפילו עבר לגור באותו ביניין שלה כדי להיות קרוב אליה אבל הפעם הראשונה שהם נפגשים, דין מלווה בשתי בחורות בדרך לערב פרוע (למרות שהוא גר לא מעט זמן בבניין הוא מעולם לא יצר איתה קשר עד לאותו מפגש במעלית??) וכך זה נמשך שוב ושוב לאורך כל הספר . האהבה שלהם אמורה להיות מרגשת אך התירוצים לנסיבות חייהם כל כך קלושות שזה גרם לי למפח נפש של ממש. ולכן לא הצלחתי להתחבר לרוזי ודין. לא הצלחתי להבין את המניעים שלהם והתאכזבתי מהבחירות התמוהות שהם עשו.

עם זאת דמותו של וישס, שמופיע לא מעט ב"כאוס' עדיין נאמנה לעצמה. ליהי היטיבה לתאר אותו מבעד לעיניהם של רוזי ודין בצורה אמינה וכממשיכה לספר הקודם. אין ספק שמדובר בדמות מדהימה ומיוחדת.

כאוס הוא ספר טוב. הוא כתוב נפלא, ואם לא היו לו בעיות האמינות שמצאתי הוא בהחלט היה אחד האהובים עליי. מקווה שהספר השלישי בסדרה על טרנט, חבר נוסף בהוטהולס, לא יאכזב. מחכה ומצפה להמשך הסדרה.

"מה גורם לך להרגיש בחיים?

דין. דין קול גורם לי להרגיש בחיים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *