יהיר בחליפה / וי קינלנד & פנלופה וורד

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא דקה. תהנו🙂

"יהיר בחליפה" הוא כמו תבשיל שכל המרכיבים שלו מצויינים אבל התוצאה הסופית היא בינונית בלבד. יש לספר הזה שתי סופרות מעולות , שכותבות מצוין, הדיאלוגים שנונים, הדמויות מעניינות. אבל בכל זאת לא ניתן לומר שהוא ספר טוב.

אם המטרה היא ספר קליל להעביר איתו את הזמן אין ספק שהוא יענה על כל הציפיות, אבל אם מחפשים ספר שהוא קצת מעבר, יהיר בחליפה הוא לא הכתובת. הוא מזכיר כל כך הרבה ספרים אחרים בז'אנר שלא נותר לו שום ייחודיות משל עצמו.

סוראיה ונדטה נוסעת מדי יום ברכבת לעבודתה כעוזרת של יועצת לעינייני הלב בעיתון המקומי. באחד הבקרים היא יושבת בסמוך לגבר בחליפה שגורם לליבה להחסיר פעימה אך עם זאת צורת הדיבור שלו בפלאפון מעידה שהוא לא נחמד בעליל. אותו גבר ישכח את הפלאפון שלו ברכבת וסוראיה היא זו שתמצא אותו. היא מבינה שלאותו יהיר בחליפה קוראים גראם מורגן. לאחר כמה התכתבויות שנונות פלוס הגעה בלתי נשכחת שלה למשרד שלו , גראם מבין שהוא מצא בחורה ששונה מכל מה שהכיר עד כה ומחליט להשיגה. בדרך הפתלתלה למערכת יחסים , סוראיה וגראם יעברו כל מכשול אפשרי, שיעמידו את שניהם באין ספור מבחנים , עד שיחליטו האם הקשר ביניהם מספיק חזק כדי לשרוד את הכל.

סוראיה היא דמות מעניינת מאוד, היא שנונה וייחודית ועושה מה שבא לה, יש לה לוק מגניב ושיער שצבוע בקצוות שלו לפי מצב הרוח שלה , אך עם זאת, יש לה רק שני חברים, והיא עובדת במשרה עלובה עבור אישה שעושה הכל כדי להפוך את היום שלה לאומלל. ואני שואלת למה? אם היא כל כך חכמה ומוכשרת מדוע היא מסתפקת בחיים כאלו? במשך כל הספר לא הצלחתי לגמרי לאהוב אותה כי המעשים שלה לא תאמו לאופי המגניב שהסופרות ניסו למכור לנו.

גראם הוא גבר הורס , שמצד אחד אוהב מאוד את סבתא שלו ודואג לה ומצד שני ממרר את חייהן של המזכירות שלו. באופן הזוי ולא אמין, ברגע שהוא מכיר את סוראיה הוא משנה את אופיו ב 180 מעלות, ובכך הורס לגמרי את האמינות של הדמות שלו.

יתכן מאוד שלפני מספר שנים הספר הזה היה מצליח לעניין אותי הרבה יותר , יתכן שהחריקות וחוסר אמינות של הדמויות שמצאתי בו היום לא היו מפריעות לי כל כך, אבל כמו שכתבתי גם בעבר, קוראות ותיקות יודעות להבחין מתי מוכרים להן מוצר שאינו איכותי, "יהיר בחליפה" הוא ספר נחמד להעביר איתו את הזמן, לא יותר.

הסתקרנתן?

בואו לקרוא את הפרק הראשון כאן https://goo.gl/6jCojz

 

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *