חיים בצל הקטיושות וסוד אפל מהעבר בספרה החדש והמפתיע של לירן גולוד

השבוע קראתי את "נמר גימ"ל" של לירן גולוד, המתרחש בכפר מנומנם על גבול הצפון בימי הקטיושות הזכורים לרע. אבא אמא ושתי בנותיהם מנסים לנהל חיי שגרה. מילי, הקטנה, כבר בת שמונה אך עדיין ישנה במיטה עם הוריה. לאלה, האם, טוב ככה, כשבתה חבוקה בזרועותיה, במרחק סביר מבעלה, גבי – מרחק שהולך וגדל, עד כי לא נראה שניתן לגשר עליו. אבל עכשיו גבי מחליט לעשות מעשה, הוא יבנה קומה נוספת לביתם, כך שלכל בת יהיה חדר משלה, כמו שצריך. אין להם כסף לפרויקט, זה ברור, גם הזמן ממש לא מתאים, אבל גבי מתעקש  ואלה לא מסגלת לעצור אותו, כי היא מרגישה קצת אשמה.

תמיד עצוב לגלות איך אותם הדברים שמשכו אותך לאדם וגרמו לך להתאהב בו כשהייתם צעירים – אותם הדברים ממש כל כך מרגיזים אותך בבגרותכם. אלה אהבה כל כך את גבי הנער ההרפתקן, רומנטיקן חסר תקנה שתמיד הצליח להפתיע אותה, אבל עכשיו היא כל כך לא סובלת את הגבר חסר האחריות, שמאחוריו שורה של מיזמים תיירותיים כושלים. מזל שהוא כזה אבא מושלם.

אין כזה דבר, חיים פשוטים. זוהרה, אחותה של אלה, ניסתה לברוח מכל זה ולבנות לעצמה חיים אחרים בעיר, להיות אמנית מוכרת, אבל משהו תמיד יקשור אותה אל המקום שכוח האל הזה – כולל אפילו סוד אחד, שערורייתי ומסמר שיער ברמה טלנובלית ממש. גם מי שנשאר ביישוב לא ימצא מנוח לנפשו. החיים תמיד יפתיעו אותך, גם כשהם הכי רגילים.

לקריאת פרק ראשון ולרכישת הספר, היכנסו לכאן!

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *