חטיפה – ספר מתח חדש מאת הסופרת האהובה ליסה גרדנר

פירס קווינסי אוהב את אשתו. הוא אוהב אותה למרות שבחודשים האחרונים היא מכונסת בתוך עצמה. הוא אוהב אותה למרות שהיא מתעוררת באמצע הלילה בצרחות וסיוטים ולא מספרת לו מדוע. הוא אוהב אותה למרות שנראה שהיא מתרחקת ממנו עוד ועוד עם כל יום שחולף. הוא אוהב אותה כל כך ולכן הוא קם ועוזב אותה. אולי כך היא תפסיק לשתות כדי לשכוח.

שבוע בלבד לאחר הפרידה שלהם, מכוניתה של רייני , אישתו של קווינסי , נמצאת נטושה עם מנוע פועל באמצע הלילה. 

"הוא הצטער על החלל שפינה בשבילה. הוא הצטער על הזמן שהעניק לה. הוא הצטער שלא נעל אותה בחדר המחורבן הזה אתו והכריח אותה לומר את כל שעל ליבה.
הוא אהב אותה, הוא סגד לה והוא בטח בה. עכשיו, בדיעבד, הוא הבין שלא היה די בכך."

לאחר בירור קצר מתברר כי רייני נחטפה. לא ברור מדוע וכיצד החוטף הצליח להשתלט על רייני, חוקרת לשעבר. האם רייני היתה שיכורה כשנחטפה? וכיצד דאגי, ילד בן השבע שרייני אבחנה במשך כמה חודשים קשור לחטיפה ?

"כל מה שקווינסי רצה היה לקבל את אשתו בחזרה. הוא רצה לחזור אל חדר המשפחה שלהם, לפני אח בוערת. רייני קוראת ספר, מכורבלת לפני אח בוערת."

כוח משימה מתכנס על מנת לאתר את עקבותיה האחרונים של רייני. החוטף דורש כופר אך רומז שהוא גם מעוניין בתהילה. בינתיים קימברלי , ביתו של קווינסי , וחברה מק , מגיעים גם הם לעזור על מנת למצוא את רייני.

מי חטף את רייני ? והאם יצליחו לאתר אותה ? והאם רייני רוצה בכלל לשרוד בעולם שבו יש סבל רב כל כך לילדים רכים ?

"היא הרגישה את הקדרות צומחת בתוכה כמו חיית טרף, נושמת מנתקת אותה מן הציוויליזציה, מבודדת אותה מבעלה."

הספר הזה הוא החמישי בסדרת "קווינסי ורייני". יש ארבעה ספרים קודמים לספר הנוכחי בסדרה הזו ועוד שלושה נוספים אחריו. החלטה תמוהה מאוד (ואף מרגיזה) של ההוצאה לתרגם דווקא את הספר הזה, לא כי אינו מוצלח, אלא כי יש המון פרטים מקדימים שהיו עוזרים להבין טוב יותר את דמותם של קווינסי ורייני. מדוע לא לתרגם את הסדרה מתחילתה ?

פירס הוא פרופלאי לשעבר של ה FBI  , רייני היא אישתו השנייה, סיפור הכרותם מסופר בקצרה בספר, הייתי שמחה לקרוא ולהבין בדיוק כיצד התחברו ואת התהליך שעברו ביחד עד לספר הזה.

רייני היא דמות מאוד מורכבת. היא מתרחקת מקווינסי ומתכנסת בתוך עצמה כי הסבל שנחשף בפניה לאחר חקירה שהיא וקווינסי ניהלו באסטוריה של התעללות בילדים חנק אותה מבפנים. היא אוהבת את בעלה אך הצער הוא זה שגורם לה להתרחק.

קראתי את הספר בשקיקה, ברצף , בלי שום יכולת להפסיק. לא הייתי מגדירה אותו כספר הטוב ביותר של ליסה גרדנר, אך הוא בהחלט מצויין.

גם בספר זה, כמו בספריה הקודמים, יש התייחסות לאהבת אם, ולקרע שלא ניתן לאחות כשהורה נפטר. יש לסופרת הזו יכולת מופלאה להכניס בספר מתח כל כך הרבה מוטיבים נפלאים של אהבה , יחסים בין בני זוג וקשר בין הורים לילדיהם.

"היא חצתה את החדר לעברו, ידיה על ירכיה, קולה עצבני. הוא ראה את כפות רגליה עכשיו. חשופות, בלי גרביים. שורה של עשר בהונות נטולות לק. הוא גבר אבוד, חשב קווינסי. מאוהב אפילו בבהונות של אשתו."

לסיכום, ספר מצוין , כתוב נפלא ומותח עד לסופו.

את הספר תוכלו לרכוש ממש כאן

ואת הספרים הקודמים שלה תוכלו לרכוש ממש כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *