חוב של כבוד / סופי ג'קסון

לא מצליחה להתחרמן מדמויות כה טיפשות…

 

 זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 2 דקות. תהנו🙂

בפועל הגיבור המסוקס, קארטר, יוצא לחופשי די מהר ומכאן שרוב הזמן הקשר שלו עם קאט, המורה לספרות של הכלא, הוא לגיטימי וקצת משעמם.
קאט פועלת לשחרורו של קארטר על תנאי ומתחייבת להמשיך לתת לו שיעורי ספרות פרטיים לאורך תקופת הערבות. היא לא מבינה למה היא כ"כ נמשכת אליו, אבל הוא כן: 16 שנה קודם לכן קארטר בן ה-11 הציל את קאט בת ה-9 כשבריונים תקפו את אביה למוות. אבא צעק לה לברוח וקארטר משך אותה הצידה בכוח וחיבק אותה עד שהגיעה המשטרה. הוא זכר את ריח האפרסקים של שערה האדמוני ומכאן כינוי החיבה שנתן לה – פּיצֶ’ס. קאט זוכרת אותו באופן לא מודע וגם מתרשמת מיופיו, מתובונותיו הספרותיות על "הסוחר מוונציה" (משם לקוח שם הספר) ומסיפור חייו הטראגי: אמו העשירה התאהבה באביו העני ובלחץ אביה נטשה אותו כשהיה תינוק. רק הסבתא אהבה אותו וגם הורישה לו קרן נאמנות בה הוא לא נוגע כי הוא שונא את המשפחה ואת הכסף שלה. בהמשך מתברר שהסבתא גם הורישה לקארטר את התאגיד המשפחתי אלא שבני דודיו הרשעים הסתירו ממנו את המסמכים. בסיועה של קאט הוא הופך לבוס של החברה, מתגבר על התקפי החרדה ואפילו מפסיק לעשן. קאט מצידה נפטרת מסיוטי הלילה ומגלה שאמה שכה הנגדה לקשר עם קארטר בעצמה התחתנה עם אסיר לשעבר. כן, כן, לפני שהפך לסנטור מכובד אביה של קאט היה עבריין צעיר. חוץ מזה שקארטר בכלל הופלל ולא באמת סחר בקוקאין, הוא רק עזר לחבר שסחר ושהיה במצוקה בגלל שברון לב.
באפילוג הם חיים יחד בשלווה בבית החוף שלהם בסופ"ש ובדירה שלהם בטרייבקה במהלך השבוע. קאט עברה ללמד במוסד לעבריינים צעירים וקארטר מנהל את החברה בהצלחה.

המשפטים קצרים ושטוחים והכתיבה רווייה בטיקים לשוניים. הסקס התכוף לא מספק בעיני והדמויות נוטות להיסטריה ודרמה מיותרות. מה זאת אומרת לא רוצה את הכסף של המשפחה שלו? קח את הכסף ושכור לעצמך עו"ד טוב במקום להיכנס ולצאת מהכלא על קוקאין וגניבות! אני לא מצליחה להתחרמן מדמויות כה טיפשות.

מאת: יעל כהן

בת 34, בעלת נטייה חשודה להיעלם בתוך ספרים.

תגובה אחת בנושא “חוב של כבוד / סופי ג'קסון”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *