"זה מסב לי אושר עצום לראות שהקוראים שלנו נהנים": ראיון עם הסופרת והמו"לית ענבל אלמוזנינו

זמן הקריאה המשוער לכתבה זו הוא 12 דקות. תהנו🙂

ענבל אלמוזנינו ("אנגל", "גבריאל", "בארבע ידיים") החלה את דרכה בז'אנר הרומנטי כסופרת, והיום היא מו"לית בהוצאה "U ספרות שנוגעת".
אם תשאלו אותה על איזה גבר היא חולמת, היא תענה לכם בכנות, "על כל הגברים" מהספרים שהוציאה לאור כמו"לית.
רגע אחרי שיצא החלק הרביעי בסדרת "ירושת החוב" ורגע לפני שיוצאת סדרת "האחים ג'יפסי", שאלתי אותה את כל השאלות שכולנו רוצים לדעת.

איך קרה שהפכת למו"לית בנוסף להיותך סופרת מצליחה?

אחרי שהוצאתי את הספר "בארבע ידיים" שזכה להצלחה מסחררת דרך הוצאת U ספרות שנוגעת, ובידיה הבוטחות והמבטיחות, של המו"לית ניקול קידר (שותפתי הנפלאה כיום). עלה לי רעיון להוציא סדרת ספרים של המחברת הבינלאומית פפר וינטרס, הצעתי לניקול שיתוף פעולה נקודתי ומשם דברים התגלגלו והכול היסטוריה.

הייתה לך קריירה שאינה קשורה לכתיבה לפני כן?

כ-20 שנה עסקתי בתחום היח"צ הפרסום והשיווק. ניהלתי את מחלקת יחסי הציבור במצפה התת ימי עד שקיבלתי הצעה מפתה מחברת ענק ארצית להיות המשווקת שלהם באילת. ברשותי היה משרד פרטי שהצליח מאוד בתחום הפרסום.

מה גרם לך "לשנות כיוון" ולהפוך למו"לית בנוסף להיותך סופרת מצליחה?

החלום לעסוק במה שאני אוהבת. הצורך שלי בקריאת ספרים טובים ואז להמליץ ולדון בהם. ההתמסרות לכתיבה שלי שמספקת לי בריחה למחוזות רחוקים ויצירת עולמות חדשים. התשוקה שלי למכלול.

האם הניסיון שרכשת בקריירה הקודמת עוזר בעבודתך כמו"לית?

ברור. אני יודעת לבחור ולהניע מהלכים שיקדמו ויתרמו רבות מבחינה שיווקית להוצאה. יחד עם זאת אגלה לך סוד, אני מסוגלת ויודעת ליחצן רק מה שאני מאמינה בו במאה אחוזים! ואז עשוי להתרחש הקסם.

איך את מוצאת ובוחרת ספרים מחו"ל?

או, זה סיפור מורכב. אומנם אני מקשיבה להמלצות על ספרים מקוראות, אבל עדיין מחפשת ותרה בעצמי אחר סופרות. אפילו כאלה שאינן מוכרות. אז מתחילות הבדיקות של ניקול ושלי, דירוגים, הצלחות בינלאומיות, קוראות שכתבו, סקירות של בלוגריות ידועות, אבל הכי חשוב לנו קודם כל לאהוב ולהאמין במה שאנחנו קוראות ומתכוונות להוציא.

איך את בוחרת עטיפות ספרים?

אם מדובר בספרות בינלאומית אנחנו נוטות להישאר עם העטיפות המקוריות. במידה והעטיפות מוצלחות, אנחנו רוכשות אותן מהסוכנויות או מהסופרות העצמאיות שאנחנו עובדות איתן, ומתאימות ואותן לגרסה הישראלית. אם עטיפות הספרים פחות מוצלחות בעינינו, אנחנו נעצב לטעמנו.

מהו תרגום טוב בעיניך?

חחח, בחיי שזאת שאלה מצוינת ומאוד רלוונטית לתקופה האחרונה בה אני נתקלת בהמון פוסטים וטענות של קוראים על תרגומים ועריכות תרגום לא מוצלחות.
בעיניי תרגום טוב לא מורכב רק מדבר אחד, אלא ממכלול של אספקטים. לפני הכול חשוב להישאר נאמנים לקולם של מחברי הספרים אותם בחרנו לתרגם.
לכול סופר/ת ישנה טביעת אצבע ומנגינה המייחדת אותו, ומתרגמת או מתרגם טובים ידעו להעביר את זה הלאה ויתייחסו לכך בכבוד.
למתרגמים חייבת להיות שפה עשירה שתתבטא ביכולת שלהם להעביר את הסיפור בכול מיני סגנונות וכפי שהוא נכתב בשפת המקור, אחרת זה סתם יישמע כמו "גוגל טרנסלייט" עם בעיות משמעות קשות, ששום עורך תרגום גם אם הוא תותח-על לא יצליח לסדר.

איך את בוחרת מתרגמים?

זה השילוב המוצלח של הבחירות במתרגמים שלי ושל ניקול. עברית היא שפת האם שלי ואנגלית היא שפת האם שלה. ההתבוננות והבחינה שלנו היא כפולה. והכי חשוב אנחנו אוהבות לעבוד לא רק עם תותחים אלא עם אנשים לפני הכול.

מהו התהליך שעובר ספר מרגע שהגיע אליך כתב יד?

אנחנו מקבלות המון כתבי יד, אבל לצערי טרם מצאנו משהו שמתאים לכיוון ההוצאה שלנו.
אנחנו עוסקות בעיקר בספרות מתורגמת כרגע ,למעט הספרים שלי, שיצאו לאור בהוצאה. אם יגיע אלינו כתב יד שנאהב שתינו, הוא יעבור כמובן את התהליך המלא: ראשית תמיכה בכותב/ת מבחינה רגשית, אחר כך תהליך של עריכה ספרותית ולשונית, הגהות, ואז הפקת הספר ברמת העימוד, עיצוב העטיפה, ושיווקו החוצה לקהל הרחב.

מהו החלק האהוב עליך בתהליך הוצאתו לאור של ספר?

הכול. אני אוהבת כל שלב החל מהקריאה והבחירה בו, ועד הרגע שאני מרחרחת את הדפים בבית הדפוס. אבל אני הכי אוהבת לראות אותו מצליח, מקבל אהדה והופך לרב מכר. זה מסב לי אושר עצום לראות שהקוראים שלנו נהנים.

כמה קוראות צריכות לקנות ספר כדי שהוצאתו לאור תהיה רווחית?

זאת שאלה כללית מידי. הכול מתחיל בשאלה האם הוא ספר בודד או ספר בסדרה, כי אז נמדדת גם רמת הסיכון הכספית הרחבה יותר. אבל לשאלתך, ברמת המינימום ספר צריך למכור אלפים כדי להצדיק את עצמו ולהניב רווח סביר.

האם את פמיניסטית?

מתחשק לי לצחוק בקול כששואלים אותי את השאלה הזאת. ברור שאני פמיניסטית. הרי אני עם קריירה משגשגת, כל חיי הבוגרים ביססתי את מעמדי בחברה הנשלטת ברובה עד היום על ידי גברים. אני משתדלת להעניק דוגמה ולהעביר לכול מי שתרצה לשמוע, כמה חשוב לבסס את מעמדה של האישה, להנחות לא לפחד מבחירות חדשות בכול גיל, בין אם זה בשיחות חולין או דרך הספרים שאני כותבת או הספרים שאני מוציאה לאור, אפילו אם הם יעסקו בנושאים הכי איומים שבסופם ניתן לראות את האור.
אנחנו מעודדות צמיחה, ניקול ואני, ומגיע לנו הנשים להיות שוות בין שווים.
רוצה לדעת איפה אני בוחרת להשיל מעליי את הפמיניסטיות שלי? במקום אחד בלבד אני מאפשרת לבן זוגי להיות מעליי ולקחת את השליטה. מנחשת כבר?

מה דעתך על עלילות בהן הגיבור משפיל את הגיבורה?

הכול קשור בקו העלילה ובדמויות המלוות אותה, "הגיבורים", כפי שהסופרת בחרה להציג אותם בהתאם לעולם שהיא יצרה.
לצורך העניין אם העלילה מתבססת על סיפור המתרחש בנבכי העולם התחתון, סמים, סחר בנשים, הברחת נשק, מועדוני חשפנות או זנות רחוב, בתי כלא, אסירים, פשעים קשים וכו'. מה אפשר לצפות מהדמויות "שידברו בפרחים"? הגברים המאפיינים את העולם התחתון רואים מראש את הנשים כנחותות מהם.
אם ניקח סיפור המתרחש במדינות עולם שלישי, בהן מתייחסים לנשים בעיקר ככלי קיבול: מנקות, מבשלות וכורעות על ארבע לזיון כשצריך, אז גם שם ההשפלה תגיע כדי להמחיש ולהאיר את ההבדלים בין הגבר לאישה.
בעולם דיסטופי כמו ב"סיפורה של שפחה" של אטווד, מובהרת הנקודה שגם הנשים קשובות לבעלים והשפחות נמצאות למטרה אחת, "להתעבר". זאת לא השפלה, אבל זה מבהיר מה נכון לעלילה.
עם כמה שזה נשמע נורא, בספרים מסוימים זה נכון לעלילה. האם אני אוהבת את זה? זה לא קשור, זה בא להעביר מסר, לזעזע ולטלטל, להבהיר לנו איך חלק מהאנשים חיים גם במאה ה-21. כל עוד זה נכתב בצורה חכמה, זה העיקר.
אבל עולם כמנהגו נוהג.

עכשיו אם את שואלת אותי אישית, בחיים האמתיים, מה דעתי על זה? אני לא מסוגלת להכיל השפלות כלפי אף בן אדם, לא רק כלפי נשים. למזלי בסביבה הקרובה אליי לא נתקלת בזה, אבל ראיתי מקרים שהטריפו אותי. וכן, אני לא חוסכת את מה שיש לי לומר מאף אחד, גבר או אישה.

עם איזה גיבורה הכי היית רוצה להתחלף?

עם סמנתה רדפילד מהספר שלי "בארבע ידיים" היא מבריקה נועזת וחסרת עכבות ולפעמים בא לי להיות בדיוק במקום הזה.

עם איזה גיבורה בחיים לא היית מתחלפת?

עם אף אחת מהגיבורות של הספרים שלנו (למרות שאת כול הגברים אני רוצה לעצמי בפנטזיה).

עם איזה גיבור הכי היית רוצה לשכב? ומנגד, באיזה גיבור לא היית נוגעת במקל?

חחח, זה בסדר אם אני אומר עם כולם! אבל בדגש על כולם! זה הופך אותי לזנזונת ספרותית?

לא הייתי נוגעת בדורנן רוס, ורק כי אני מפחדת ממנו. ולמרות שהוא דמות משנית, ולמרות שאתן עוד לא מכירות אותו, אליו לא הייתי מתקרבת. בקרוב אתן עומדות לפגוש את המטורף הזה, ואז תבינו על מה אני מדברת (סדרת האחים ג'יפסי).

מהי סצינת הסקס הכי טובה שקראת?

וואווו, מלא, מלא, מלא. פפר וינטרס, בכול הספרים שלה היא מלכה בסצנות סקס בוערות, ג'תרו וניילה ב"ירושת החוב" הפכו אותי לשלולית חרמנית. אלחנדרו מרטינז מ"אל דיאבלו" הטריף אותי. טקס דרקוני מ"נקמה" הוא הכי מלוכלך וסקסי בעיניי. קולטון וריילי מ"מונעים", גדאון פאקינג קרוס, אלוהים…

מי הזוג הספרותי המושלם ביותר בעיניך?

אני קצת לא קונבנציונלית, אז בשבילי הזוג המלכותי הוא: ג'תרו וניילה.

מה הספר האהוב עליך ביותר שהוצאת?

את כולם אני אוהבת. לא בוחרת באחד.

מה הספר האהוב עלייך ביותר שקראת?

יש כל כך הרבה ספרים שאני אוהבת מז'אנרים מגוונים, אבל אני חייבת לומר שאני סאקרית של רומנטיקה, ומכיוון שבתחום הזה עסקינן ועליו באנו לדבר, אני הולכת על הדואט החדש שהוציאה לא מכבר פפר וינטרס. וכן, הוא יתורגם אצלנו בהוצאה.

אל איזה סוג של קוראים את מכוונת?

אנחנו מכוונות לקוראים שיש להם תעוזה לצאת מאזור הנוחות שלהם. ומסתבר שיש לנו קהל רחב שאוהב שילוב של רומן, מתח, אופל וארוטיקה לוהטת.
אנחנו פה כדי לתת לפני הכול סיפור! עלילה סוחפת הדוחקת לקצה היכולת את הקוראים, מטלטלת את עולמם גם אם רק לכמה שעות ומוציאה אותם מאזור הנוחות המוכר. ערך מוסף.

מי הקהל שהכי היית רוצה להגיע אליו שעדיין לא קורא את הספרים שלך?

הייתי רוצה להגיע לקהלים שפשוט פוחדים להתנסות עם הרומן רומנטי-אירוטי, בגלל ניסיון עבר כושל או סטיגמה שנדבקה בז'אנר. צריך פשוט לפתוח את הראש היום. יש דברים לא פחות מנפלאים אצלנו בסוגה הרומנטית בכל תתי הז'אנר שלה.

איזה ז'אנרים את אוהבת מלבד רומנטיקה וארוטיקה?

מתח, פנטזיה.

איזה תת ז'אנר בתוך רומנטיקה וארוטיקה את הכי אוהבת?

פארנורמלי, קצת על טבעי כזה ואופל בעיקר, אופל ופשע.

מהי הקללה האהובה עלייך?

אהה, זה קל. אין לי מועדפת ,משתמשת בכולן.

מה הדבר המטופש ביותר שעשית כמו"לית?

אין לי מספיק ניסיון כמו"לית כדי לענות על זה. תשאלי את ניקול, אולי היא תוכל אחרי ארבע שנים לענות על זה.

איך היית משפרת את עולם המו"לות בישראל?

חחחח, אסור לשאול אותי שאלות כאלה, תאמיני לי. נעבור לשאלה הבאה בתור.

איפה תהי בעוד 10 שנים?

אני לא יודעת איפה אהיה מחר. תני לי קודם להתעורר כל בוקר לקול הציפורים, ואז תשאלי אותי שוב ושוב במשך עשר שנים מדי יום. אם את שואלת איפה אני חולמת להיות? אז החלום הוא לפרוץ בחו"ל כסופרת, ולא רק דרך אמזון.

איזה מין ספר היית רוצה שיגיע אליך בימים אלה?

כזה שמספר לי משהו חדש, מסעיר ומעשיר, ושטרם קראתי.

מה את מכינה לחודשים הקרובים?

אז יש לנו את סדרת "האחים ג'יפסי", שעתידה לצאת ממש בקרוב. שבעה ספרים שאותי אישית העיפו גבוה, ויש לי הרגשה שזה הולך להעיף לכולן את הגג.

סדרת "ירושת החוב" המצליחה ממשיכה לצאת מידי חודש וחצי, והספר החמישי יוצא ביולי.

יש עוד מלא הפתעות מהוצאת "ספרות שנוגעת", רק צריך להמתין ולראות.

תרצי לומר משהו לקוראות?

ראשית, בשם ניקול קידר ובשמי, אני רוצה לומר לקוראות שלנו תודה ענקית. על התמיכה והנאמנות, על הפרגון האין סופי בקבוצות הקריאה, המלצות על הספרים, רכישות בחנויות ותמיד תמיד על האהבה.
אין עליכן.

לקוראות שלי ברמה האישית אני מטורפת עליכן ומודה על הזכות שהענקתן לי להמשיך ולהגשים את החלום. אוהבת.

12 תגובות בנושא “"זה מסב לי אושר עצום לראות שהקוראים שלנו נהנים": ראיון עם הסופרת והמו"לית ענבל אלמוזנינו”

 1. בהצלחה לך ולניקול! גאה בכן על הבאת הספרים האהובים לקהל הישראלי בצורה מכובדת ואיכותית ביותר✌️

 2. איזו כתבה מהממת ואיכותית, מאוהבתתתת בסופרת הזאת ברמה האישית והמקצועית, אישיות מדהימה וסופרת בחסד עליון…ענבל אלמוזנינו….אני מטורפתת עלייך ❤❤

 3. בארבע ידיים ספר שנכנס בעיניי לפנתאון של הספרים המשובחים .
  שילוב של מתח , רומנטיקה, שפה עשירה ואיכותית .
  כיף שצצו סופרות כאלו שלקחו את הז’אנר הרומנטי מאיפה שהוא היה והעלו את הרמה שלו לספרות איכותית ובארבע ידיים זו הדוגמה לכך.
  לצערי יש היום עוד הרבה ספרים ברמה מאוד מאוד נמוכה שיוצאים חדשות לבקרים שמנציחים את הסטיגמה על הז’אנר הזה וחבל .

 4. סופרת בחסד עליון!!!! מח מבריק ונדיר..
  כתיבה יוצאת דופן וייחודית.
  קראתי אותך בשקיקה ואמשיך לקרוא כל מה שתכתבי ❤️😘

 5. סופרת בחסד עליון!!! מח מבריק בצורה בלתי רגילה. כתיבה ייחודית ואיכותית.
  קראתי אותך בשקיקה ואמשיך לקרוא כל מה שתכתבי ❤️😘❤️

 6. ריאיון נהדר 👌 עם הסופרת הפייבוריטית שלי 💕💕💕💕
  מעניין, סקסי, חצוף ומסקרן!
  גם אני מאוד אוהבת את הדמות של סמנתה רדפילד מ״בארבע ידיים״, היא בדיוק כפי שהגדרתי את הריאיון הזה –
  מעניינת, סקסית, חצופה ומסקרנת!
  מחכה כבר לאססינו החדש שלך ❤️

 7. נהנתי לקרוא את כל הספרים שלך ! את סופרת מעולה שאני בטוחה שהעולם עוד ישמע עלייך אם זה בזכות הכתיבה שלך ואם זה באוסקר שיהיה מבוסס על ״בארבע ידיים״ המושלם!!
  ים בהצלחה להוצאה u שלכן ותמשיכו להביא לנו את הדה בסט מהעולם ובכלל..

 8. ענבל סופרת מדהימה 😗😗😗 כל ספריה מדהימים אסור לפספס וכמובן בחירת הספרים בהוצאה מושלמת ❤❤❤ שתמיד תלכי בדרך שאת מאמינה , ראיון ישיר וכנה כיף אדיר להיות חלק מהקוראות שלך 😗😗😗 בהצלחה מחכה בקוצר רוח להמשך ולספרים החדשים שלך

 9. אין עלייך ענבל! 😍😍
  סופרת ומו"לית מדהימהה!!!
  אבישג שיחקת אותה! 😃😍

 10. כתבה מצויינת! ממש נהנתי לקרוא! ענבל את סופרת מעולה! אחת הטובות שיש! והחיבור עם ניקול פשוט מושלם! תמשיכו להצליח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *