זהו בידור

השבוע קראתי את "מה המספר שלך?" של סופי קינסלה האהובה, שמספר על פופי ויאט, פיזיותרפיסטית לונדונית צעירה, חמודה ונוירוטית כנדרש, שעשרה ימים לפני חתונתה מאבדת את טבעת האירוסין היקרה להחריד שקיבלה מבעלה לעתיד מאגנוס.

ו

זה קורה באירוע רב משתתפים במלון יוקרתי וגרוע מכך – תוך כדי החיפוש אחרי הטבעת נגנב הטלפון הסלולרי של פופי, שבהשתלשלות עניינים מוזרה מתגלגל לידה טלפון חלופי, שהיה שייך לעוזרתו של איש עסקים קשוח לכאורה בשם סאם רוקסטון. ברור שסאם רוצה את הטלפון בחזרה, ברור גם שפופי זקוקה לו נואשות, כי אם הטבעת תימצא – לשם תגיע ההודעה. וכך מגלגלת קינסלה עלילה מופרכת, היסטרית, משעשעת למדי ודחוסה להפליא, כמו שרק היא יודעת.

למרבה הסטרס, פופי מגלה במהלך חיפושי הטבעת שהוריו של מאגנוס, זוג אקדמאים מתנשאים, לא בדיוק מתלהבים מהכלה המיועדת שבנם הציע לה נישואים אחרי חודש היכרות אחד בלבד. במקביל, הקשר הטלפוני המוזר שלה עם סאם הופך למעין ידידות בלתי צפויה, כשהם מתערבים יותר ויותר זה בחייו של זה. התוצאה היא עלילה קופצנית ותזזיתית שלא נחה לרגע ומספקת שלל הפתעות בקצב רצחני.

ההומור של קינסלה אנגלי מאוד, מה שאומר שלפעמים הוא חד כתער ומדויק, ובמקרים אחרים קצת נמוך ופראי. כדי ליהנות מ"מה המספר שלך?" הנאה שלמה, עד הסוף, צריך לשחרר לגמרי ולהתמסר לו ללא תנאי. אז מה עם העלילה משתגעת לפעמים ומגיעה למקומות בלתי הגיוניים בעליל? אז מה אם חלק מהבדיחות משאירות אותנו פעורי פה? זהו בידור, גבירותיי,  ובבידור הכל מותר.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון – מה המספר שלך?

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *