ובסופו של דבר תמיד תיאלצו לחיות עם עצמכם זאת ועוד בספר החדש של נעה ידלין

השבוע קראתי את "אנשים כמונו" החדש של נעה ידלין, שגיבוריו עוברים ממרכז העיר אל הדרום הפרוע, מרחק של קילומטרים ספורים בלבד, אבל עולם אחר לגמרי. אסנת ודרור מרוויחים בית פרטי במחיר שעדיין אפשר לעמוד בו, אבל איתו מגיע שק שלם של צרות.

הגאונות האמיתית של ידלין מתגלה בדרך שבה היא גורמת לנו לחבב את הגיבורים שלה ולהזדהות איתם, כשזה בכלל לא מפריע גם קצת להשתעשע על חשבונם, עם כל קשקושי ההורות המתקדמת והניו אייג', שבסופם מובילים לאותם שבילים ללא מוצא של לפני חמישים ומאה שנים.

אסנת היא מנהלת בכירה באיזו רשת מרכולים גדולה ואילו דרור הוא מתכנת, שכרגע עובד על סטארטאפ שנועד לחסום גישת ילדים לפורנו. זה מאוד נחמד ואפילו נאצל, אבל בפועל מה שקורה הוא שהבעל יושב ימים שלמים מול מסך שעליו נמתחים עד לאינסוף איברי רבייה ואקטים מגוונים, כך שלדעתה של אשתו הוא גם קצת נהנה מזה, אולי אפילו לא קצת, ובעצם לא מרוויח אפילו אגורה.

מה עובר עלינו מרגע שאנחנו מגיעים למקום חדש ועד שאנחנו הופכים להיות הישנים, הוותיקים, שמצפים בחשדנות לחדשים שבקרוב יגיעו. ידלין מתארת ביד קלה, ובשילוב מדויק של אירוניה ואמפתיה, אלף תהליכים שונים – נפשיים, כלכליים, חברתיים – שבראשם, כך נראה, אמצע החיים הישראלי, גיל 40 ומשהו הארור, עם כל הבלבול הרגשי והמיני שהוא מביא איתו. כי צריך להגיד את זה – בכל מקום שבו תגורו, צפון או דרום, בסופו של דבר תמיד תיאלצו לחיות עם עצמכם.

לרכישת הספר "אנשים כמונו"

 

תנו בלייק ושתפו בכיף:)

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *