התחלה חדשה

השבוע קראתי את "בלתי שבירים" של ליסה בר, שמספר על סופי בלום, יהודייה מסודרת פלוס פלוס מפרבר יוקרתי של שיקגו, עם בעל רופא ובת יפהפייה שלומדת בפריז. סופי חוגגת את יום הולדתה ה-42 במסעדת יוקרה, עם שתי חברותיה הטובות, סמנתה ולורן, ושלושת הבעלים – ואז לפתע פתאום מתהפך עליה עולמה.

אחרי שהאקרים פורצים לאתר הבגידות האמריקאי לנשואים "אשלי מדיסון" ומפרסמים ברשת את כל תכניו בפרטי פרטים, מתגלה לסופי שבעלה האהוב גייב, הדוקטור החתיך והשמור היטב, בילה עם לא פחות מ-43 נשים שונות במהלך השנים האחרונות. סופי וגייב, שתבינו, היו הייסקול סוויטהארטס קלאסיים, שנועדו זה לזו מאז ולתמיד. היא אפילו לא הייתה מעולם עם אף אחד אחר. עכשיו היא מרגישה שהכל סביבה נהרס, כשלסיפור הבגידה נוספים עוד ועוד רבדים והאמת המלאה והנוראה מתגלה.

הרוסה ומרוסקת, סופי עוזבת הכל ונוסעת אל בתה אווה בפריז, לקבל קצת פרספקטיבה מהצד השני של האוקיינוס ומהמקום היפה ביותר בעולם. תוך כדי שהיא חושפת עוד ועוד חלקים סמויים מחייה של אווה, סופי מתחילה למצוא גם את עצמה מחדש ולחזור למה שהייתה לפני שנים רבות, כשנחשבה להבטחה אמנותית גדולה.

במיטב מסורת הצ'יק ליט, המשבר הוא קרש קפיצה שבאמצעותו את יכולה להשיל מעלייך את כל מה שכובל אותך לכאן ולעכשיו, ולהפוך למה שהיית צריכה להיות אם החיים לא היו משעבדים אותך ומכניסים אותך לקופסאות המשעממות הרגילות. לסופי זה קורה בתוך הסצנה המופלאה של פרובאנס. יותר מזה היא לא יכלה לבקש.

לרכישת הספר וקריאת פרק ראשון – בלתי שבירים

מאת: רן בן-נון

רן בן-נון, 52, עורך במוספים "זמנים מודרניים" ו"זמנים בריאים" ומבקר ספרות במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות, נשוי ומתגורר בדרום תל אביב. ספרו הראשון, "עכשיו יותר ברגש", יצא בספטמבר 2017 בידיעות ספרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *